
Pisa25
Kvinna ·
BH-storlek Bravissimo
Hej,
Om jag har storlek 65I på change, vad har jag då för storlek i Bravissimo? Nån som vet vart man kollar det?
Sortera efter

Mymlan
Kvinna ·

Pisa25
Kvinna ·
Tack Mymlan!
Finns det ingen tabell där ute i världen där man kan konvertera?

Mymlan
Kvinna ·

Nilsson87
Kvinna ·
Jag har tidigare köpt 65G på change, fast behövde 60H. De bharna börjar nu bli lite små då mina bröst växt lite. Har en Freya deco i 28G, alltså 60I som tidigare varit för stor men nu börjar passa. Så för mig har change och den bhn varit samma i kuporna.
65I är i UK 30G
http://sallyochsara.e-butik.se/?pge_id=3har en bra omvandlare

Nilsson87
Kvinna ·

Pisa25
Kvinna ·

Mymlan
Kvinna ·

Pisa25
Kvinna ·

Nilsson87
Kvinna ·
menar du lasenza? de har en kanadensisk å en brittisk butik/sajt. den som slutar på .co.uk är alltså den brittiska då man slipper skatta/tulla på varorna.
De har rea nu så behöver inte alls bli dyrt :)

Pisa25
Kvinna ·

Nilsson87
Kvinna ·
Jag vet inte om jag kan hålla med om att dina ser 3 gåger större ut. Vi har olika form, mina är mer runda och lika fyllda överallt. Dina är helt nya, så svårt att jämföra med plus att dina bilder är tagna på nära håll, mina på 2-5meters avstånd. närbilder gör att brösten ser stora ut.

Pisa25
Kvinna ·

Nilsson87
Kvinna ·
var det ironi eller menade du allvar?
för 25 bhar från bara i en butik är la väldigt bra utbud i reatid??

Pisa25
Kvinna ·

Nilsson87
Kvinna ·
ahh nej nej, dom visar bara en av varje modell, sen om man går in på dem så finns restan av färgerna där :)
dock verkar det som det bara fanns en modell nu som hade många färger.

Nilsson87
Kvinna ·

Pisa25
Kvinna ·

Mymlan
Kvinna ·
Ok, tack Nilsson! Jag googlade bara fram lazensa, och då kom jag ju tydligen in på den kanadensiska.
Har ni handlat från PrimaFashion nån gång? Tänkte på kvaliteten, de har ju några bh som är lite billigare. En svensk sida.
Bh:s för 800 spänn går bort för mig.. kan lägga pengar på basplagg som man använder mycket, men sen gillar jag att kunna handla lite udda färger lite billigare....

Nilsson87
Kvinna ·
Aldrig sett PrimaFashion innan, men gick in å kika nu. De dyra bharna kommer från panache, de kostar i UK 25-30 pund. (nu på rean från 8pund) Där får man oxå tänka på att storlekarna är brittiska.
De billigare kommer från Mardo, något jag aldrig har hört talas om, men de har ju vårt system på storlekar med sjukt bra utbud på storlekarna, så det ser ju oppen ut :)

Pisa25
Kvinna ·
Fick hem Abecita kimberly idag. OMG den är ju tajtare än en bygelBH!!! :S:S:S mina revben!
Beror nog på vilket märke. Du och jag verkar ju ungefär lika mått, fast den enda gång jag varit in i en Change butik så hade de inte en enda bh i min storlek inne..
men de trodde att jag skulle ha typ 65 I eller J...
Jag har i tex Freya beställt 32 F. Och samma i Curvy Kate.. men det motsvarar ju 70, har lite problem med sånt som sitter åt för mycket 👎