Välkommen till nya Plastikoperationsforum

Liisaa
Kvinna ·
04 jun, 2021
Bh, vilken bh efter op?
BröstförstoringHej:). Någon som har tips på vilken bh man ska köpa efter op? Någon med riktigt bra stöd som ändå ser okej ut under när man har linnen osv på sig. Ska ha op bh/sport bh i 6 månader INGET annat, enligt min kirurg. Låter jobbigt. Men man måste väl kunna fuska någon kväll eller så? Och när som tidigast vågar man göra det?
Sortera efter

MiaM
Kvinna ·
04 jun, 2021
Jag ska ha en mjuk bh utan lyftande effekt i 2 månader, efter det får jag ha vilken bh jag vill. Väldigt olika direktiv man får. Intressant att se vad andra svarar här i tråden. Lycka till med nya tuttarna! ;)
0 Gilla

Kroppkaka
Kvinna ·
04 jun, 2021
Jag funderar också på om man kan köpa en egen postoprations bh, någon som har tips på säkra val? Finns ju en del men svårt att veta om de håller måttet för vad man ska ha. Är rekommenderad att ha min i 4 månader, dygnet runt. Och den jag har nu är inte alls i min smak, hade önskat en svart med typ dragkedja framtill..
0 Gilla

Liisaa
Kvinna ·
04 jun, 2021
Ja det är så himla olika svar. Svårt att veta:(. Skönt att du får ga vilken du vill om 2 månader. Lycka till du med :D
0 Gilla

Liisaa
Kvinna ·
04 jun, 2021
Jag håller med dig. Inte kul att gå runt med operations bh. Speciellt inte nu när de är sommar:( Dom tipsen jag hittat som verkar vara populärast är Freya sportbehå och sen Abecitas bh Kimberly. Men tycker banden är så tjocka på dom. Hade önskat att ha med lite tunnare band.
Bh Kimberly
https://www.abecita.com/sv/artiklar/kimberly-mjuk-sport-bh-white.html
Sen hittade jag även den här som va lite finare, men vet ej om den håller måttet med stöd
https://nordicare.se/sandra
Denna fick jag på op och tycker den funkar bra
https://nordicare.se/mirabelle
0 Gilla

Liisaa
Kvinna ·
04 jun, 2021
Här är även en med dragkedja https://www.feminint.se/bh-1/protes-bh/amoena-zip-sportbeh-med-dragkedja-s-xl-svart
0 Gilla