Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Eleonor profilbild

Eleonor

Kvinna ·

31 jan, 2012

*Bilder* 13 dagar sen op - När börja era lägga sig?

Bröstförstoring

Nu är brösten 13 dagar, har inte alls ont i dom, bara när jag nyser.

Undrar när dom ska sjunka? Vänsterbröst (höger på bilen) Känns som den har lagt sig lite, men höger (vänster på bilden) känns fortfarande svullen och min bröstvårta pekar utåt och är "uttöjd" eller hur man ska säga, stör mig på det men det kanske ändras med tiden. Men om ni kollar på högertutte (vänster på bilden) så ser ni skillnaden.

När började era lägg sig och forma till sig?

och varför tror ni att jag har så här?

Sortera efter

via_dolorosa profilbild

via_dolorosa

Kvinna ·

31 jan, 2012

Det tar lång tid för vissa innan svillnaden lägge sig, inget att stressa över. Det bästa du kan göra för att hjälpa kroppen é att röra på dig, små promenadr é prima. Ja den ena tutten é mer svullen och det é inte heller konstigt då det é två olika operationer som läker olika fort. Tycker det ser bra ut.

Gilla
Delvisbakom600cc profilbild

Delvisbakom600cc

/ ·

31 jan, 2012

För mig tog det upp till 2 mån tills dem var klara i formen osv :)
Gilla
Eleonor profilbild

Eleonor

Kvinna ·

31 jan, 2012

Haha skönt o höra, Irriterar mig på att mina nipples är olika stora..Varför tror ni det vänstra lagt sig snabbare? För jag är högerhänt?

Gilla
Delvisbakom600cc profilbild

Delvisbakom600cc

/ ·

31 jan, 2012

Hehe :) Det är vanligt att dem läks i olika takter :P Hm tror inte att det är pga av det, hare också så fast jag är vänster hänt :)
Gilla
Eleonor profilbild

Eleonor

Kvinna ·

31 jan, 2012

ahaa, skumt. Tycker dom ser ganska små ut, hoppas att dom ser större ut när dom lägger sig.
Gilla
GoldenHeart profilbild

GoldenHeart

Kvinna ·

31 jan, 2012

Tog mellan 3-4 månder för mina bröst att få en bra forrm. Men så såg de också hemska ut när de var nya! :P Dina ser mycket finare ut :)

Gilla
Eleonor profilbild

Eleonor

Kvinna ·

31 jan, 2012

GoldenHeart: Åh tack, blev jag lite lugnare. Men jag har inte tålamod känner jag ååh.

Gilla
GoldenHeart profilbild

GoldenHeart

Kvinna ·

31 jan, 2012

Nej, jag vet. Man vill liksom att brösten ska bli klara NU! :D Första veckorna gick långsamt, sen rullade det bara på som vanligt och vips så hade det gått 3 månader :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem