Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
sommartjejen

sommartjejen

Kvinna ·

Bilder* ankarlyft 3,5 månader

Andra bröstoperationer

Hej!

Har uppdaterat mina bilder.

Vill visa hur fint mina ärr har läkt sig på 3,5 månader =) är väldigt nöjd! Har bara min kirurg att tacka =)

10

Sortera efter

AlexC

AlexC

Kvinna ·

Wow vad fint det har läkt! :) Förstår om du är nöjd! Stort grattis!
Gilla
Blomman92

Blomman92

Kvinna ·

Grattis till dröm BOOBIS Gud så snygga bröst du har och de har läkt jätte fint! Dem syns knappt :) Hoppas mina blir lika fina :)
Gilla
Silky

Silky

Kvinna ·

Ärren har blivit så jäkla fin! Brösten lika så! Gratulerar 👍

Gilla
sommartjejen

sommartjejen

Kvinna ·

Tackar :-) tycker ändå inte bilderna gör sig rätt. Ser jag dom "live" så är de inte rött vid ärren, så som de visar på korten. lycka till med era ärr!!
Gilla
Delilah

Delilah

Kvinna ·

Superfinal! Tuve är verkligen en skicklig kirurg! :)
Gilla
truppen

truppen

Kvinna ·

Sjukt fina! Vad ha du gjort för att få det att läka så fint?
Gilla
smultronia

smultronia

Kvinna ·

Gud vad fina!! :)
Gilla
sommartjejen

sommartjejen

Kvinna ·

Tack alla :-) jag har faktiskt inte gjort något. Jag har hört att många smörjer och blåser tejpen torr mm. Men jag har inte gjort nått, bytat tejp varannan vecka. Så de måste varit kirurgens förtjänst ;-)
Gilla
Mamamia

Mamamia

Kvinna ·

Man ser ju på snitten att de är helt raka och perfekta. Alltså Tuve är ju magisk. Så ser inte mina ärr ut kan jag säga. Snittet är inte symmetriskt rakt. Nu har jag inte ankarärr men kommer nog behöva och funderar på att låta Tuve göra lyftet i såna fall. Upplever du att Perthese bucklar sig längst ner? Jag kan känna hur implantatet säckar ihop sig där nere och det känns ojämnt.

Gilla
sommartjejen

sommartjejen

Kvinna ·

Ja ärren är jag väldigt nöjd över! Kan verkligen rekommendera honom ☺ Jag kan faktiskt känna implantaten, mest utåt sidan undertill. Böjer jag mej fram så känns de nästan som de är luft när man trycker och känner. Ska byta till mentor om två veckor, få se hur de blir då. Okej, funderar du bara eller har du bestämt dig för ett lyft?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem