Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
all2anna profilbild

all2anna

Kvinna ·

18 feb, 2013

Bilder från konsultationen hos Richard Rylander idag!

Näsoperation - Näsplastik
Hej finisar!
Tänkte bara  berätta för er om min konsultation hos Richard Rylander på Lidingökliniken idag. Jag säger bara WOW, vilken människa!! Var lite smått nervös innan då jag sett här på forumet att vissa inte tyckt om honom och att han varit lite snabb vid konsultationstiden. Så var inte fallet, han var helt fantastisk och jag fattade tycke för honom på en gång! Sköterskorna var toppen, och själva kliniken var mkt finare än jag trodde. Han var mkt noga med att jag skulle visa vad jag inte tyckte om med näsan och undersökte mig väldigt grundligt. Sen visade han i böcker hur han skulle göra och svarade på alla mina frågor. Var nog inne en timme, han stressade inte överhuvudtaget. Är så himla glad! :D 
Vad tycker ni om efter-bilden?!! Han sa att han nog kanske tillomed kunde få tippen lite mindre. Vilken dröm! :D 
46

Sortera efter

midmoh1

Kvinna ·

27 feb, 2013

NaeNae skrev:
Skäms gör jag inte. Och att jag ska ha rätt eller inte bryr jag mig inte så mycket om. Det viktiga är bara att du och andra ser att det här beteendet uppmärksammas. Tjejerna som är inne här är extremt trogna besökare, vi är dessutom inte korkade. Så man upptäcker lätt när någon sticker ut från mängden i en säljig ton.
 
+1
 
 
 
Gilla

NaeNae

Kvinna ·

27 feb, 2013

Haha men snälla du, jag har aldrig påstått att du jobbar med reklam. Men du gör reklam för sydeuropeiska kliniker samt smutskastar svenska kirurger i många fler trådar än den här. Det borde du väl veta själv, det är ju du som skrivit? Jag betalar skatt i USA, vad det nu har med saken att göra. Och fattar inte varför du, som varken har bild eller signatur eller någon som helst personlig info uppe, är så rädd för att bli "smutskastad". Det enda du behöver göra är att överge den här skal-profilen och skapa en ny, inte sant? Du är enbart sur för att vi upptäckt vad du håller på med.
Gilla

midmoh1

Kvinna ·

27 feb, 2013

Zugar, du framstår bara som en efterbliven psykopat. Dina sagolånga texter innehåller inget som helst diskuterbart och inget du skriver är väsentligt för ämnet i fråga. Du tar bara upp massa konstiga off-topic ämnen och gör bara bort dig själv. Du har inte varit annat än min kvällsunderhållning.
 
NaeNae har aldrig skrivit att hon vet allt om dig, hon har heller inte dömt dig eller skrivit att pengar är allt. Du formulerar saker och ting så himla konstigt?! Och du ställer följdfrågor som om det vore något någon av oss tagit upp. Ett exempel: "Så du menar att svenska plastik kirurger opererar folk gratis? Gör det för att vara snälla?" Hahahaha va? Hur kunde du vrida det som sagts på detta sättet?
 
Nej du Zugar vi har allihopa fattat vad du sysslar med. Den här diskussionen är heller inte nödvändig eftersom vi ändå inte kommer att sluta upp överens. Du kommer fortfarande till varje pris försöka övertala oss att du inte gör reklam och att vi borde skämmas, medan vi tycker att du gör reklam och inte skäms. Detta är åsikter som ingen part kommer att ändra så vänligen var tyst eller försvinn från forumet. Du har inget här att göra.
 
Gilla

NaeNae

Kvinna ·

27 feb, 2013

Jag är inte arg Zugar, du däremot verkar väldigt upprörd. Och med skalpersonlighet syftar jag till anonymiteten i påhittade internetnamn. Jag orkar inte förklara allt tre gånger om. Vet fortf inte vad skatt har med det här att göra, men att betala skatt som svensk företagare i USA är ganska självklart då du annars blir nedjagad av IRS och med all sannolikhet deporterad. Räcker det som svar för dig? Lugna ner dig nu, den enda du upprör är dig själv.
Gilla

beliber

Kvinna ·

27 feb, 2013

Ursäkta, men skulle ni kunna ta eran diskussion någon annanstans typ på privatmeddelande eller chatten, väldigt irriterande att i svarsbevakningen se 11 nya i denna tråden, så är ingen av dom relaterade till trådens rubrik. :) 
Gilla

Marina

Kvinna ·

27 feb, 2013

STOPP!!!
Jag är tacksam för hjälp mot ev smygreklam, den gillar inte jag heller, men det är lika illa när trådarna helt spårar ur.
Det räcker att man inflikar "femte kommentaren i rad från dig som innehåller xxx" (efter en koll i personens profil) om man kommer på nån som gör reklam, så vet alla det sen - man kan PMa mig om man hittar nån som gör smygreklam, så ska jag gräva lite mer i frågan. Det är en evig balansgång mellan vad som är bra tips resp smygreklam. Vi vill ju inte helt förbjuda länkar, som det finns de som gör.
 
Nu vet Zugar att hon uppfattats som reklamig och tänker säkert på hur hon uttrycker sig framöver.
Ni som anklagar henne uppmanas att skriva till mig snarare än ta till den här typen av påhopp, hur säker man är tycker sig vara blir stämningen inte bätttre på forumet av såna här gräl. Genom att påpeka att det ser ut som reklam, har ni redan gjort er ställning klar.
 
Nu vill jag inte se ett enda tjafsigt inlägg till här, snart ska jag radera några av dem också. 
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem