
optimus
Kvinna ·
25 dec, 2010
*Bilder* på ristestet 300 cc, vad tycker ni?
Har lagt upp en bild på ristestet med 300 cc, har i dagsläget olikstora bröst som ni kan se på förebilden. Jag har lagt i 300 cc i mitt lilla bröst (höger på bilden) och lite i det större för att få det jämnt bara. Vid operationen ska jag ta bort 200-250 cc från det större bröstet och sedan ha lika stora implantat. Jag ville haft lite mindre implantat från början, men tror jag har bestämt mig för 300 cc nu. Är ju ingen petite tjej direkt, men mina 171 cm och 68 kg, men personligen tycker jag det ser mer proportionerligt (om man bortser från olikstorheten för den är ju fan inte speciellt proportionerlig 😢 ) ut än innan. Vad tycker ni?
Sortera efter

optimus
Kvinna ·
25 dec, 2010

Fear
Kvinna ·
26 dec, 2010
ser i princip ingen skillnad?

Nova
Kvinna ·
26 dec, 2010
Lite skillnad ser man och jag tror det blir jättefint att lägga i det du vill ha. Och vill du ha ett proportioneligt resultat och att ingen ska märka nåt kan du köra på det :) Men jag hade nog tagit lite till 😉 Men jag gillar stora bröst hahhaha

Gos
Kvinna ·
26 dec, 2010
Det ser bra ut tycker jga!
Och om du tycker det ser bra ut ska du köra på det du vill ha, även om andra ofta vill ha lite större. Du har ju redan egen vävnad så då kan ju 300cc kännas lagom kan jag tänka mig :)

Anonym användare
26 dec, 2010
Det ser superfint ut!! Jag tycker inte du ska ta större om du överväger ett naturligt resultat :)

Complete
Kvinna ·
26 dec, 2010
Ser bra ut på dig...tycker det ser proportioneligt ut på dig...alldeles lagom.Visst ser man skillnad.

optimus
Kvinna ·
26 dec, 2010
Tack tjejer vad gulliga ni är, känner mig lite tryggare i mitt storleksval efter att ha tittat på mina bilder. Egentligen är jag ju inte intresserad av större bröst (än mitt stora bröst haha) utan mer ett par SNYGGA bröst med fin form, så jag tror 300 cc blir bra, inte för stort, men fyller ändå ut liksom. Och visst ser man inte jättestor skillnad, men då är jag nöjd oxå! 👍

Nova
Kvinna ·
26 dec, 2010
Jag tror man får gå på magkänslan :) Jag vet ju vad min magkänsla säger mig men sen får vi se vad min kirurg säger oxå :)
Jag tror det blir jättefint med 300cc på dig :)

optimus
Kvinna ·
26 dec, 2010
Tror jag oxå, den brukar vara rätt 🙂

Anonym användare
27 dec, 2010
Ser mkt fint ut!!!

optimus
Kvinna ·
27 dec, 2010

aderia
Man ·
28 dec, 2010
Jag tycker det ser skitsnyggt ut med 300cc på dig. 👍
Jag tyckte när jag gjorde ristestet att mina bröst blev enorma, men det tycker jag absolut inte att dom är nu. 🙂

Anonym användare
28 dec, 2010
Är du ute efter ett naturligt resultat så ser ju 300cc ut att passa perfekt. =) Lycka till!

Anonym användare
28 dec, 2010
Det är jättefint på dig. Ser precis lagom ut och vill du framhäva dem så är det inget problem, men du kan tona ner dem utan problem likaså!
Gällande ristestet så provade jag 400cc ris (för att få en uppfattning om att operera in 450cc) och ristestet är större än resultatet trots 50cc mindre ris.

optimus
Kvinna ·
28 dec, 2010
adeira: vad gullig du är, ja, de flesta verkar tycka att ristestet känns enormt och att man sedan tycker brösten känns mindre än ristestet när de är klara. vad skönt det känns när allting börjar klarna och man vet vad man vill! hur går det för dig med såren du hade?
förändringförvandling: tack 🙂 så skönt med feedback! tycker det känns skitbra nu och jag har bestämt mig för 300 cc, känns skönt att chansen är större att jag upplever dem mindre och inte större än ristestet när de är klara. 😇
Och vad har ni för erfarenheter med ristestet och det slutgiltiga resultatet? Stämmer det bra? Jag vill liksom inte ha större 😉