Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Inajosefina profilbild

Inajosefina

Kvinna ·

27 sep, 2023

Blåsa vid ärr

Bröstförstoring

Hej. Jag har opererat brösten med 515 cc i augusti och fick ca 3 veckor efter det ett hål i ärret vilket började läcka vätska som i sin tur ledde till att jag åt antibiotika vilket jag gör än idag. Det slutade läcka vätska och jag har inte haft någon infektion men sedan kom det en blåsa vid ärret och den sprack idag. Det kom vätska igen men slutade nu ikväll och blåsan känns torr. Ska till kliniken på fredag för nytt blodprov för att se om det finns en infektion. Kirurgen pratar om att man kanske måste ta ut implantatet, vilket jag inte vill. Är det någon med erfarenhet angående sånt här?

2

Sortera efter

Ms.T

Kvinna ·

01 okt, 2023

Ajdå. :( Så trist! Ingen erfarenhet, men har en kommande operation och samlar in mycket info just nu. Ingår det i garantin att byta ut vid sådana tillfällen?
Gilla

Inajosefina

Kvinna ·

03 okt, 2023

Dom sa att de inte kostar att ta ut det, jag ska dit på torsdag och då ska de se med 3d teknik huruvida det finns vätska,
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem