Trilby
Kvinna ·
08 okt, 2014
Blir brösten mindre efter ett bröstlyft/ankarlyft
Andra bröstoperationerJag har en byst på 75c som jag gillar (i bh...) Men inte hänget... känner att jag eg. är nöjd med storleken men är orolig att bysten blir en stl mindre när man tar bort hud? Vill helst inte ha implantat men nu inför konsultationen börjar jag undra om jag kommer att blir besviken för att brösten ska kännas små... Hur har det blivit för er?
Sortera efter
Anonym användare
08 okt, 2014
truppen
Kvinna ·
08 okt, 2014
Anonym användare
08 okt, 2014
Trilby
Kvinna ·
08 okt, 2014
Mivo85
Kvinna ·
10 okt, 2014
Trilby
Kvinna ·
10 okt, 2014
Mama2011
Kvinna ·
13 okt, 2014
Trilby
Kvinna ·
13 okt, 2014
Åh vad spännande! Vilken profil hade du? Jag kommer tidigast att göra mina i vår, jag ska köra tjejvasan i feb/mars och jag hinner aldrig alt. träna eller läka ordentligt om jag gör det nu. men det känns ok :-) Nu har jag varit på konsultation och Eija sa samma sak till mig, eller hon visade bilder och jag skulle nog också stå där med rätt trötta skidbackar vid enbart ett lyft... Så nu lutar det åt att det blir ett implantat iaf. Men jag fick aldrig prova nåt mindre än 275cc, minns inte om det var plattaste eller nästa profil vi sa... Jag hade eg velat ha ännu mindre ilägg, men det verkade aldrig vara ett alternativ... Men när jag provade med topp och ilägg så kändes 275 ok med vetskap att de blir lite mindre när man får dem innanför huden... Det känns bra att jag har lite tid att fundera. Men efter idag har jag iaf bestämt mig att en OP blir det iaf.
Mama2011
Kvinna ·
13 okt, 2014
Vackrastedu
Kvinna ·
23 okt, 2014
Specialized
Kvinna ·
03 nov, 2014
Trilby
Kvinna ·
03 nov, 2014
Du har verkligen fått jättesnygga bröst! Har sett fler och fler som har snygga bröst utan implantat och det känns tryggt! Ska fortsätta tuttsurfa lite till och fundera lite till. Tack för att du delat med dig!