Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Zafir78

Zafir78

Kvinna ·

Blir brösten mindre eller större efter ett tag?

Bröstförstoring

Lagt in 500 HP Hade 80E före. Visst är de större nu än innan men hur blir de sen. När de mjuknar och svullnad lagt sig? Kommer nåt ploppar då?

5

Sortera efter

Opticruise

Opticruise

Kvinna ·

Hehe tycker du dem är för små? ;). . Jag upplevde att mina bakombröst blev lite större men framför allt få en snyggare form efter nån månad.I början såg de fyrkantiga och fula ut men allteftersom de sjunker ner och Hud/vävnad tänjer ut sig fick de en rundare form.Gick upp 1 stl i bh mellan 1-3månaden. Men tror det är rätt individuellt då viss upplever dem som mindre när svullnaden går ner och den kan sitta i ett tag,så upplevde jag det efter min andra op.Då krympte de istället :(
Gilla
Zafir78

Zafir78

Kvinna ·

Alltså de ser stora ut när jag är naken men med kläder går de dölja bra. Men antar att med en push up så blir det kanon. Ville inte ha större inlägg. Tänkte på rygg och framtid... Men man ser inte sanningen. Utan blir lätt blind!
Gilla
Opticruise

Opticruise

Kvinna ·

Jadu det är helt sjukt hur blind man blir ;) och väldigt många tjejer blir det..Har själv tanken på större ibland men va fan som du skriver rygg,framtiden.Sen känner jag att jag är ändå snart 33 och 2 barns mamma vill jag verkligen ha större?Kan ibland som det är idag tycka det är jobbigt med folks blickar.När jag tänker så blir det ett snabbt NEJ ,inga större implantat.Man har ju idag stora bröst synd man inte ser det själv bara alltid. Gick operationen bra för dig? :)
Gilla
Zafir78

Zafir78

Kvinna ·

Det gick jätte bra. Mådde dock väldigt dåligt samma dag men nu är det bra. Jag ser inte ut som vandrande bröst. Ingen kommer se det. Men det får räcka :)
Gilla
puffen13

puffen13

Kvinna ·

Hej Zafir....läste att det vart tufft första dagen, hoppas att allt är bättre nu. Och att allt gick bra ;)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem