Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Nelliee

Nelliee

Kvinna ·

blir bröstvårtorna större?

Bröstförstoring

blir bröstvårtorna större efter op? känns som att dom skulle bli mer utdragna ..

10

Sortera efter

blomman123

blomman123

Kvinna ·

Undrar också hur bröstvårtan påverkas! Med känsel och allt?? :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer

Vivalaboobs

Vivalaboobs

Kvinna ·

Det beror på hur mycket du lägger i, hur mycket huden behöver töjas osv.
Gilla
sult

sult

Kvinna ·

Klart att dom töjs också, varför skulle dom inte det?

Gilla
Nelliee

Nelliee

Kvinna ·

jag har tänkt på det, men det finns dom som säger att dom inte gör det.
Gilla
Fjärilen

Fjärilen

Kvinna ·

Mina blev inte större och då gick jag ändå från ca 70b till att lägga in 525 :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Logiskt sett borde vårtgårdarna töjas något eftersom huden runt töjs, bara det att man inte märker det för att hela brösten blir större.

Större vårtgårdar ser ju mer proportionellt ut och inte så iögonfallande på större bröst än om man skulle haft kvar sina äkta men fått större vårtor..

Gilla
wennie86

wennie86

Kvinna ·

Mina har blivit lite större, men så har ju även brösten så det ser inte konstigt alls ut.

Hade knappt nått "löst" skinn så huden fick ju töjas ordentligt, och då borde ju logiskt bröstvårtorna göra det också.

Gilla
Essy

Essy

Kvinna ·

Mina har töjts en del, jag gick från en liten b-kupa till gg kupa. Lyfte med ankarlyft och la in 550cc. Önskade att kirurgen hade sagt åt mig att jag borde tänka på det och ev överväga en förminskning. Känsel är inte lika som förut. Jag har känsel överallt, dock inte lika mycket som innan på vissa ställen.
Gilla
micha_92

micha_92

Kvinna ·

Ja mina har också blivit lite större men som ni säger, eftersom hela bysten blir större så spelar det ingen roll ju, blir ju proportionerligt ;)
Gilla
bondmoran

bondmoran

Kvinna ·

Mina har inte blivit större, bara mer runda och finare. Jag har full känsel i dom men inte i nedre delen av bröstet. Jag har lagt in bakom bröstmuskeln

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem