Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Malin88 profilbild

Malin88

Kvinna ·

29 aug, 2011

Bloggen spridits på -"annat forum"-. (Edit Marina)

Bröstförstoring

Jag märkte idag att jag hade 2500 besökare i förrgår och fick reda på att bröstkåta killar skrivit om den på fl-b (Edit Marina, för att göra tråden mindre fl-b -vänlig enligt admins förklaring längre ner i tråden). OCH spridit mina bröstvideos och sparat ner dom. kul.. Videosarna är borta från youtube då de blivit anmälda, men jag valde dom som olistade och bara de som har länken kunde se dom. Funkar ens videon som de sparat ner när de är borta från youtube?

Ska inte lägga upp videos där mer iaf, men verkar inte gå lägga upp direkt från datorn.

De är verkligen pantade på fl-b, ångrade jag startade en tråd, de säger abra hur trög man är och kränker  en som fan, är bara sånt där. Är som barnungar som bara vill ont. Usch på det forumet.

Hur kan ens killar bli kåta av en blogg som handlar om bröstförstoring? Jag har inte precis lagt ut porrbilder utan de är neutrala. Är det inte bättre och kolla på porr där suftet är att bli kåt?

Så jag rekommenderar inte att lägga upp youtube videos om man inte gör de privata.

De har även länkat några andra bloggar härifrån, eller bilder från bloggar.

Här är länken '
xxxx- borttagen av Marina. (Tråden är ju ändå borttagen nu - om man inte går direkt via rätt länk - helt onödigt ge nån den då)

147

Sortera efter

Malin88

Kvinna ·

31 aug, 2011

jag har för det första ingen profilbild på mitt ansikte här. och verkligen inte på fl.b. Vissa personer kom in på min facebook och kopierade bilder på mitt ansikte där och la up psom profilbild på fl.b. jag har ingen profilbild alls där.

och jag hade inte länkat min blogg där, har aldrig gjort det. det va andra killar som la upp massa nakenbloggar och de började sprida mina videos och bilder. så jag hade inget med det o göra.

jag märkte det på min statistik att jaghaft flera tusen extra under en dag, sen kommenterade en att folk skrivit om min blogg på fl.b

jag håller med jag inte varit tillräckligt försiktig. trodde inte folk skulle lägga så mkt energi att ta reda på vem jag är då jag är en av många som har en bröstblogg. men nu har jag en privat blogg där jag inte avsöjar nåt om mig, mitt namn eller bilder där man kan se det är jag. så jag har lärt mig en läxa av internets baksida

Gilla

MillaJohansson

Kvinna ·

31 aug, 2011

Fan vad tråkigt att höra, tycker din blogg är jättebra o informativ o så kommer såna jävla svin o förstör!!! Lycka till Malin, hoppas du inte drabbas av fler otäcka saker nu, kram

Gilla

Tösan

Kvinna ·

31 aug, 2011

Ja säga vad man vill om hur Malin borde ha gjort och vad hon borde ha tänkt på, men hon har verkligen fått lära sig en läxa den hårda vägen och då tycker jag att vi andra kan visa lite empati och medkänsla. Tror inte Malin behöver höra att hon var alldeles för oförsiktig, det är hon nog MYCKET väl medveten om vid det här laget. Lycka till med den nya låsta bloggen Malin, var rädd om din identitet och lita inte för mycket på folk på internet för man vet aldrig vad det är för skummisar man "träffar på".
Gilla

Anonym användare

31 aug, 2011

Malin88: Jag sökte på *ditt namn* på thepiratebay och då kom båda torrenterna som har dina bilder och videos upp.

Uniica: Någon hittade Malin88:s blogg när han sökte på halvnakna bilder på svenska bloggerskor. Han hittade inte bara Malin88 utan även flera andra POF-medlemmar som har bröstbloggar. Han startade en tråd och där delade en massa killar med sig av olika bloggar där de kunde hitta "runkmaterial". Detta ledde till kränkningar och kvinnoförtryck. Malin88 försökte stoppa detta genom att protestera, men det ledde till att det bara spreds ännu mer. Folk tog reda på hennes identitet och spred den så att nu kunde alla veta hennes för- och efternamn och på så sätt se hennes ansikte.

Malin88 har inte gjort något fel. Det enda hon gjorde var att skapa en bröstblogg likt många andra tjejer på POF där hon delade med sig av sina erfarenheter av sin operation. En blogg som hjälpt flera hundra kvinnor som själva skulle genomgå en operation. Tyvärr var hon nog inte tillräckligt försiktig och därför lyckades de ta reda på vem hon var.

Tack vare detta finns nu filer att ladda ned på internet med massvis med bilder på Malin88, allt från bröstbilder till ansiktsbilder samt hennes namn.

Malin88 var lite oförsiktig, men hon har inte gjort något fel. Så känns lite taskigt av dig nu att komma med kommentarer om att hon är dum när hon redan har insett att hon gjort ett misstag att vara så oförsiktig.

Tycker inte Malin88 förtjänar fler jobbiga kommentarer just nu. Hon är nog väldigt medveten om vilket stort misstag hon gjorde som var naiv nog att tro att mänskligheten är godare än den är. Men hon har iaf lärt sig att vara mer försiktig i framtiden. Tycker vi ska låta denna tråden stötta Malin88 och påminna oss andra om att vara försiktiga med vad vi lägger upp på internet. Malin88 behöver inte mer "förmaningar". Hon vet redan.

Gilla

Malin88

Kvinna ·

31 aug, 2011

Tack zucchini för dina snälla ord. Jag fick inte upp nåt när jag sökte. Men har mailat piratebay två gånger och la till länk på polisanmälan. Teatade du söka nyligen på piratebay? Vad sökte du på då? Jag har testat söka på justtits och mitt namn men inget kom upp.
Gilla

Miss Anastasia

Kvinna ·

31 aug, 2011

Sök på din förra bloggs namn plus att du skriver blogg efter. Då finns de kvar :(
Gilla

Malin88

Kvinna ·

31 aug, 2011

Miss anastasia: okey :( fast de som inte vet om min blogg lär inte söka på justtits blogg på piratebay. Men det finns där. Får hoppas polisen kan ta bort det på nåt sätt. Har anmält han som la ut det och mailat piratebay. De har dock inte svarat än men jag får fortsätta maila dom annars Allt material finns även på en annan sida :( samma länk som på piratebay. Och jag vågar inte veta hur många mer sidor det finns på. Vad tjänar folk på att ladda upp en tjejs bröstbilder och identitet på nätet? De känner inte mig och jag har aldrig gjort dom nåt.
Gilla

Miss Anastasia

Kvinna ·

31 aug, 2011

Såg det just, nån liknande sida... Men visst, precis som du säger, man ska ju veta vad man letar efter. Så det är nog ingen större fara, men jag förstår att du vill ha bort allt från de där skit sidorna. Inget man vill vara på helt klart!! Är så sjukt hur de ens kan göra så, fattar verkligen inte. Men man lär sig ngt nytt varje dag, människor kan va sånna svin o så elaka :( Tyvärr...
Gilla

Miss Anastasia

Kvinna ·

31 aug, 2011

Sökte på ditt namn oxå, tillslut så finns det länk till bilderna/film på tpb... På google alltså.
Gilla

Malin88

Kvinna ·

31 aug, 2011

Jo jag har sett det finns på google om man söker på tex justtits. Får hoppas jag får bortt det. Hade varit värre om det va mer privata bilder där det är mer ämnat för sex. Typ om jag tagit nakenbilder med sambon o nån hackar sig in på datorn o sprider dom. Bilderna de lagt upp är mest med bh eller neutrala bröstbilder där jag står helt vanligt. Normala människor kan väl inte tända på sånt. Det är ju äckligt. Då borde de bli kåta av underklädersreklam också :O
Gilla

Anonym användare

31 aug, 2011

Malin88 skrev:
Det är ju äckligt. Då borde de bli kåta av underklädersreklam också :O

Ja eller när tjejer går i bikini på stranden...

Gilla

Malin88

Kvinna ·

31 aug, 2011

Zucchini: ja usch! Ska man behöva gå i en burka för att inte ses som ett sexobjekt :( känms nästan så.
Gilla

Malin88

Kvinna ·

01 sep, 2011

Tänte bara säga att polisen ringde mig nyss och sa de inte kunde fälla nån eftersom lagstiftningen har inte rätt att gå in o ta reda på uppgifter om dessa personer då straffet bara skulle bli böter. Han sa om straffet skulle leda till fängelse hade de haft rätt att gå in och ta reda på vilka dessa användare är. Han som ringde va han som va ansvarig för anmälan och tyckte med det va tråkigt de inte kunde göra nåt och tyckte lagstiftningen borde ändras. Han sa även att detta är förtal men trots om jag överklagar så hade det lagts ner. Det jag kunde göra va att maila sidorna att ta bort filerna, som jag gjort. Annars mailar datainspectionen så kan de kanske ta bort allt. Så ska göra det idag. Han som ringde verkade bry sig och ville inte skicka på posten då han förstod att detta är hemskt för mig och förklarade allt riktigt. Men om piratebay, btjunkie, och fl.b vet det finns saker som är mot lagen på sidorna ska de ta bort det. Det är deras ansvar och rensa sina sidor från sånt. Om ni skulle hitta det som spridits på fler ställen så säg gärna till så jag kan maila dom
Gilla

linaaa

Kvinna ·

01 sep, 2011

Oj, jag frågade just om lösenord till din "nya" blogg, i en tråd som du hade gjort, hade inte läst detta innan, men det är ju riktigt tråkigt att det ska bli sådär, hoppas dom plockar bort dom där sidorna. // Lina
Gilla

Malin88

Kvinna ·

01 sep, 2011

nu är videosarna fråb mediafire borttagna. skönt de gjorde det så fort mailade dom inatt om de klippen. så nu är ett ställe rensat iaf

Gilla

Anonym användare

01 sep, 2011

På dessa sidor har jag hittat filerna hittills när jag googlade:

thepiratebay.org

btjunkie.org

monova.org

seedpeer.com

bitsnoop.com

adult.monova.org

btmon.com

finns flera filer på vissa sidor, så sök inte endast på ditt för- och efternan samt bloggnamn, vissa hette bara ditt bloggnamn och ditt förnamn.

😕

Gilla

Malin88

Kvinna ·

01 sep, 2011

tack så mkt zucchini. förstår inte varför de lägger sån enrgi o ladd aupp det på så många sidor. då ä det 5 sidor till jag måste maila

Gilla

Malin88

Kvinna ·

01 sep, 2011

de sidorna va vädlgit sega, men hittade inget monova.org, sökte på justtits och min för och efternamn plus båda samtidigt.

fast vet inte om jag orkar bry mig mer, det finns överallt och det tar på krafterna o maila alla och leta efter mer :(

Gilla

Anonym användare

01 sep, 2011

Hittar inte heller på monova längre! :) Vad bra! En mindre iaf.

Förstår att det är jobbigt. :( Men det värsta är iaf över!

Gilla

Malin88

Kvinna ·

01 sep, 2011

Vad bra :) då är det bara 6 sidor kvar. Får försöka hitta nån man kan kontakta på de sidorna
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem