
Kexet
Kvinna ·
Bra push up för silikon?
Alltså, jag håller på att bli tokig. Jag har sprungit sthlm runt för att hitta en bra pusch up bh, en som verkligen förtjänar sin benämning och skapar en klyfta som inte går obemärkt förbi. Men det är omöjligt!
Det gör mig ingenting om jag måste lägga runt 4-500 kr på en pussh up då de används så flitigt i jobbet så de blir som en investering. Men jag kommer inte ens i närheten av att finna någon som fylller sin funktion =S
Så tänkte höra om ni töser här har någara tips på ställen som jag kanske missat? ^_^
Sortera efter

Fröken Frida
Kvinna ·

Kexet
Kvinna ·
Nej den har jag missat! Var i galma stan ligger den? 👍
Ligger på ca 70E/F eller 65F/G beroende på modell 🙂
kram!

Fröken Frida
Kvinna ·
Åh jag har ingen adress, kommer ju från uppsala så när jag letar mig till gamla stan så blir det "huvudgatan"💋 Enkelt att hitta!

Minanyatuttar
Kvinna ·
Om du inte redan hittat så kunde man söka efter det...hoppas att du hittar,kanske tom så att jag själv borde springa förbi där och hitta något till mig själv :O)
http://www.hitta.se/ViewDetailsPink.aspx?Vkiid=w9dDnaWcN%2b9timRFq4Ra9A%253d%253d&vad=gustav+melbin&var=stockholm

Anonym användare
Wonderbra's t-shirt bh är helt otrolig med att skapa klyfta. http://wonderbra.timarco.se/Productc7c251e7-2638-4909-ba61-a5f597a69118.aspx http://www.figleaves.com/uk/product.asp?product_ID=WDG-9145
Och även min favorit, Freyas Deco t-shirt bh! Har du V-ringat är det INGET som slår den. 👍 Man ser två kupor större ut. http://www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/freya/balconette-bras/fyn2-details.aspx?colour=black&ck=CaD4eRWu1m8%3d'
Gossards Superboost ska vara generöst vadderad precis som en vanlig push up, något man sällan ser i större kupor! http://www.figleaves.com/uk/product.asp?product=Gossard-Temptress-superboost-plunge-bra&product_id=GO-5481&size=30f&colour=Black
En 65F/G är en UK 30E/F.

Kexet
Kvinna ·
Aah tackar tjejer, vad skulle man göra utan forumet å feedbacken 👍
börjar med butiken här i stan å ger det inget så får jag ge mig i kast med att beställa något av hanibals förslag!
Lovar å avlägga rapport på hur det har gått å resultatet bra/dåligt från bh'arna 😉

AnnaÖ
Kvinna ·

Opticruise
Kvinna ·

GoldenHeart
Kvinna ·

GoldenHeart
Kvinna ·

Taxörat
Kvinna ·
Åh jag har ingen adress, kommer ju från uppsala så när jag letar mig till gamla stan så blir det "huvudgatan"💋 Enkelt att hitta!

Sessan
Kvinna ·

Sessan
Kvinna ·

Sessan
Kvinna ·

Taxörat
Kvinna ·
Hej hej!
Har du varit på Gustav Melbin i gamla stan? Jag var där för ett par veckor sedan och provade ett par stycken som satt snyggt (70G) men dom kostade mellan 6-800:-. Kolla där om du inte redan gjort det. Vad har du för storlek?
Lycka till!
Kram