
Booobie
Kvinna ·
Brazilian buttlift post op svullnad
14/11 2018 gjorde jag en BBL på klinik 34, allt gick bra och jag ligger på mage hemma på soffan i Stockholm igen. Men... jag är så galet svullen!!! Har någon tips på vad man kan göra för att minska svullnaden? Eftersom det transplanterade fettet ska överleva i så stor utsträckning som möjligt de närmsta veckorna så är en massa promenader ingen bra idé... jag är så spänd att det känns som att jag ska spricka :(
Sortera efter

grodanboll
Kvinna ·

Snowrose
Kvinna ·

Booobie
Kvinna ·
Heej! Jag op BBl den 10/11 så går igenom samma läkningsprocess....Svullnaden lägger sig mer och mer för varje dag tycker jag, försök röra på dig så mycket som möjligt, inte långa promenader utomhus som du säger men det hjälper att bara vara igång med kroppen tycker jag!
Hur mår du för övrigt? Lycka till :D

Booobie
Kvinna ·
Det blir mindre svullnad for hver dag. Bruk kompresjonsbodyen. Drikk mye vann. Og gå en promenade hver dag. Det er bra for sirkulasjonen og for å forebygge blodpropp.

Snowrose
Kvinna ·

grodanboll
Kvinna ·