RoseV
Kvinna ·
05 feb, 2020
Bristningar runt bröstvårtan
BröstförstoringHej! Opererade mig för ungefär två månader sen. Jag har fått lite bristningar runt om bröstvårtan. Dom är röda. Tänkte köpa bio oil, men är det inte redan försent? är det någon som använt det på bristningar man redan fått och blev de mindre synliga?
Sortera efter
Lyckligmamma
Kvinna ·
05 feb, 2020
Följer gärna den här tråden
Gilla
nea_li
Kvinna ·
23 maj, 2020
Nån?
Gilla
Cas
Kvinna ·
23 maj, 2020
Har sett en del bilder från folk som fått väldigt mycket bristningar, som försvunnit och inte syns alls tillslut, så chansen är stor att dina också bleknar bort med tiden :)
Gilla
Cherry Davis
Kvinna ·
23 maj, 2020
Alla bristningar blir ljusa med tiden. Jag tror att ärrstift typ Prosil är bättre vid redan uppkomna bristningar. Jag har använt Biooil tidigare men inte sett något större resultat.
Gilla
Banna
Kvinna ·
23 maj, 2020
Jag fick bristningar på brösten när jag gjorde min första operation. Dom bleknade och syns inte alls längre. Jag har alltid varit noga med att ta hand om huden med peeling och lotion. Vet inte om det hjälper egentligen.. jag smörjer in brösten med arganolja ..
Gilla