
mistybound
Kvinna ·
Brösten 20 dagar *bilder*
Mina bröst har nu blivit 20 dagar. Det högra släpar lite i läkningen, har inte trillat ner lika mycket som det vänstra (obs, spegelvänd bild ;)), men inget som stör.
Tycker det är sjukt svårt att få fram på bild hur dem ser ut, dem ser MYCKET större ut på bild. Bilden på dem i profil är mer rättvis.
Är fortfarande jättemissnöjd med storleken! Vad farao gör man?! 😢 Med kläder på märks det ingen skillnad från när jag hade en bombshell-bh innan op. Känns som jag slängt pengar i sjön och gått igenom en jobbig jävla op och slängt iväg 2 semveckor heeelt i onödan. Vill bara göra om dem! :(:(:(:(
När kan man göra om dem? Någon som vet?
Sorry för gnäll och lip, var bara tvungen att få ur mig det.
Sortera efter

Nk82
Kvinna ·

Snusmumriken
Kvinna ·

Längtansfull
Kvinna ·

Beauty
Kvinna ·

mistybound
Kvinna ·

Diamantfjäril
Kvinna ·

Alma27
Kvinna ·

Pygme
Kvinna ·

Snurris
Kvinna ·

soizen1
Kvinna ·
känner exakt så som dig! gjorde mina för 2,5 veckor sen och är ocåå missnöjd och vill ha större... vad var det som gjorde att du inte la in större?

Anonym användare
Superfina bröst ju! Tycker storleken ser helt perfekt ut, de är stora! 😀

mistybound
Kvinna ·
Åh vad skönt för dig! Måste kännas så bra nu när dem är större. Ser jättefint ut! Men efter 9 månader kan man alltså göra nya? Fy farao man vill ju bara inte gå igenom denna smärtan igen >:( Haha. Men det får det ju vara värt det!

mistybound
Kvinna ·
Haha ja det är iofs helt sant! :) Tack! <3

mistybound
Kvinna ·
Hahah! Va rolig du är :) Nej eller hur, med kläder ser det jätte-tamt ut :( Tycker det är för lite naket också iofs. 390 låter som en perfekt storlek!

mistybound
Kvinna ·
känner exakt så som dig! gjorde mina för 2,5 veckor sen och är ocåå missnöjd och vill ha större... vad var det som gjorde att du inte la in större?
Mm eller hur :(:( vill bara gråta! Tanken på att gå igenom det igen får mig att vilja rysa😢
På konsultationen gav han mig en 350, en 300 och en 250 som jag skulle prova. Då kändes 350 jättestort så den gav jag tillbaka direkt. Frågade om det fanns något mellanting på 250 och 300, så vi kom fram till 275.
På min semester kände jag dock mer och mer att 275 på mig, med min längd och bredd, skulle bli på tok för litet. Ringde kirurgen när jag kom hem och sa att jag ville ha mer. Då sa han "ja men jag har skrivit att det inte får plats så mycket mer" men vi valde 330 då i alla fall. Kände mig jättebesviken men kunde ju inte säga emot en kirurg, "han vet ju bäst". Men efter ristester hemma (som är bra mycket mer tillförlitligt än att prova dom fula inläggen på kliniken som bara står rätt ut) kände jag att 330 är alldeles för litet.
Två dagar innan op ringde jag sjuksköterskan och sa att jag ville ha mer. Men hon sa att dem inte har något lager och man var tvungen att beställa minst 1 vecka innan isf, och att kirurgen dessutom skrivit att jag hade mycket egen vävnad (och därför skulle det inte gå in mer).
Jag berättade då för henne att jag tror att han måste ha glömt hur jag ser ut, jag är lång och bredaxlad, normalviktig och att kirurgen dessutom gav mig en 350 på konsultationen, vilket han inte borde gjort om han inte trodde det skulle få plats. Hon sa att hon skulle kolla om dem hade något på lager och jag bad henne då att stoppa in så mycket som gick på operationsdagen.
På op-dagen säger kirurgen "ser att du pratat med Angelica om storleken men det får inte plats mer. och du började ju på 275" innan han ens började klämma och känna och måla.
Jag har en känsla av att dem inte ville stå med två olika inlägg som dem beställt till mig när jag ville byta en tredje gång. Jag tycker ju att det är väl bara att låna något från en annan patient som skall opas om en vecka eller efter och direkt beställa nya? Jag ser inget problem, och är helt övertygad om att det går in mer på mig. Har pratat med en sjuksköterska jag känner som hjälpt en plastikkirurg i flera år och hon ska att det var struntprat. Så jag är så sjuklt besviken på kirurgen! :(
Varför valde inte du mer? kramar

mistybound
Kvinna ·
Superfina bröst ju! Tycker storleken ser helt perfekt ut, de är stora!😀
Tack tjejen! Hehe ja på bild ser dem verkligen MYCKET större ut än i verkligheten. Har ju fortfarande en go klyfta (som börjar försvinna mer och mer) pga svullnaden.

Loveli83
Kvinna ·

Ubbelina
Kvinna ·

Wirre
Kvinna ·
Blir ledsen när jag läser det du skriver, jag tycker dina är väldigt fina men det hjälper kanske inte så mycket att alla skriver det för du kommer förmordligen tycka samma. Dock vill jag bara påminna dig att en skillnad från 330-390 (som du skrev var en perfekt storlek) inte har någon visuell skillnad, 100cc är inte heller sådär jättestor skillnad faktiskt. Tex mellan mina Mentor 500 och mentor 450 skiljer det 2mm i put och 4mm i bredd.

Johanna-Banana
Kvinna ·
Jag känner likadant som dig med storleken! Jag la in 350 cc - var rädd att det skulle bli jättestort! Och med ristestet kändes det stoort! Men det var väl bara för att man inte hade så mkt innan. Nu när jag vant mig så tycker jag inte alls att det är stort - dom ser nästan "föör" naturliga (läs små) ut. Det är inte ens nån som märker att jag gjort :( Dom försvinner helt i kläder dessutom! Och sen så är det mellanrummet mellan mina bröst som jag skulle vilja få ihop mer, och önskar därför att jag hade tagit 500 cc från början. För jag vill verkligen inte göra om detta på nytt! :( Någon här som gjort en korrigering? När får man göra det, och hur är den operationen i jämförelse med den första (med smärta, läkning, ärr och så tänker jag).
Men som alla andra säger om dina bröst så är dom ju jättefina! Men jag förstår din känlsa.