Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
Brösten 5 månader+ Victoria Secret bikini :)
Kläder: operationsplagg, BH mmBrösten blir 5 månader imån!! Härligt att de i stort sett är klara o slipper tänka på hur de ska läkas.
Hämtade ut min efterlängtade paket från Victoria Secret. Beställde en rosa miraculous bh i 75D och en miraculous bikini i 75D. De va aningen för stora o hade nog kunnat köpa 32D istället. Så det får bli en annan gång.
Och en trekansbikini i M och XS i underdelen. Fast M va på gränsen till för liten så nästa gång får jag ta L.
Haha men fan vilka bomber! De är ÄNNU mer vaddering än wonderbra full effect. O man känner sig en aning klumpig då de typ är två stora kuddar på brösten. De blir jäkligt stora, men hälften är bara vaddering. Så de blir för stora enligt mig, men älskar den rosa bhn, så fin färg. Man kan ju ha de under kläder som är svårt o framhäva brösten i. Men den gröna bikinin kanske jag säljer, vågar nog inte gå på stranden så haha! Plus att den är för stor o går ut mkt på sidorna..
Kostnaden blev inte så mkt som jag trodde, de jag köpte kostade 950 kr, frakten 250kr, och tull o skatt o andra kostnader kostade 350kr. så sammanlagt 1500. Trodde det skulle kosta runt 2000 så de va ju skönt tullen inte va såå dyr :)
Så jag hade beställt en storlek mindre i bharna och några storlekar större i de vanliga bikinisarna. Men miraculous är lite stora i storlekarna
Sortera efter
Fear
Kvinna ·
14 feb, 2011
Emelieen
Kvinna ·
14 feb, 2011
shit vilka bröst du fick i den rosa! :) jättsnygga! :)
lajsa123
Kvinna ·
14 feb, 2011
haha vilken push!!!! tycker det ser lite för mkt ut som du själv säger :)
men den trekantsbikinin va riktigt söt & fin!!
vanessa82
Kvinna ·
14 feb, 2011
alla va ju jättefina på dig.........o wow villka bröst med de rosa,haha!! Shit dem ser ju skiiiiitstora ut men fint ändån tycker jag! skulle du kunna tänka dig och ha dem så stora?? Om dem skulle varit så stora hur många cc tror du att dem då hade varit??? de va riktiga bomber,haha.......men allt va jättefint,den gröna va oxå jättesnygg,men har man så snygg figur som dig så sitter väll allt bra. kram
Emelieen
Kvinna ·
14 feb, 2011
måste oxå tillägga att trekantsbikinin var riktigt snygg! :)
Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
haha ah jag tycker med de är för mkt. blir stora bomber! men på stranden vill jag nog inte gå i den gröna pushupen haha. då den är väldigt klumpig o brösten blir dubbet så stora.
jag tror det är runt 600cc om brösten hade varit så. eller? vad tror ni? jag hade iaf inte velat ha så stora utan bhn :P
Anonym användare
14 feb, 2011
Dom blev verkligen stora i den rosa och gröna, men väldigt fina!!!
Sen måste jag bara säga att jag älskar din trekantsbikini, satt som smäck på dig!!(:
Anonym användare
14 feb, 2011
Jag tycker trekantsbikinin är fin. De andra två är också fina men brösten blir alldeles för stora.
lajsa123
Kvinna ·
14 feb, 2011
ser snarare ut som 1000cc i den rosa ;)
GoldenHeart
Kvinna ·
14 feb, 2011
Jättesnyggt alltihop, Malin!! Och jäklar vad stora dina bröst ser ut i den rosa BH:n!! Helt enorma! Men såklart skitfina fortfarande 😀
Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
de sägs att miraculous bhn ska öka kupstorleken med 2 kupor. hmm tros snarare 5 kupor :P får nog 2-3 cm mer put på brösten med bhn. om jag sätter en slapp tröja över ser jag ju överviktig ut. men rätt kul o exprementera :P
vanessa82
Kvinna ·
14 feb, 2011
åååå shit va svårt de e och väla stl,nu tyckte jag att dem såg skitstora ut,och du skrev att de kanske kan va 600.........de e ju fint men du säger att de e klumpigt eller?? haha ja får prova helt enkelt och se,kanske slutar på mindre ändån,men jag gillar ju stora bröst,haha. Du e iallafall jättefin i alla!!!
Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
hehe ne jag vet inte hur mkt cc de motsvarar (på min kropp då) 600cc hde sett helt annorlunda ut på en annan. men de är klumpigt för de är utanför kroppen o all vaddering. om de hade varit i kroppen känner man inte av de på samma sätt :) så oroa dig inte. om de ser bra ut med inlggen du testar så tycker jag duska köra på de :P
la upp bilder med vanligt linne på bloggen, där ser de mer normalt ut än om man har urringning :)
vanessa82
Kvinna ·
14 feb, 2011
ja jag får se vad det blir,kan knappt vänta!!! Såg bilderna på din blogg och tyckte de såg jättefint ut så med såna linnen kan du lätt ha den bhn under,rätt kul ändån att du kan få dem så stora,och som du skrev bra o ha under kläder som ej framhäver!!
Ja de e nog en annan sak när implantatet ligger under ju,och en bh med vaddering känns ju säkert lite hård och stel,de tänkte ja inte på!!!
(har du den bikinin på stranden har du ju garanterat alla blickar på dig,haha)
Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
ja du kommer vänja dig vid dom fort när de blir en del av din kropp :)
jag kommer nog sälja den gröna :/ den sitter inte så bra o är för stor. sen tror jag inte jag vill gå med den på stranden :P eller sparar jag den o ha som bh. men hade den på mig i kanske 15 min o då blir de ett veck under brösten, typ som db, för all vaddering trycker upp implantaten så de kommer ur sin ficka, men sen blir de normalt igen. konstigt de kan bli så :S
vanessa82
Kvinna ·
14 feb, 2011
Va? va konstigt,ja men då hade ja inte användt den,strunta i de då!!! Men kan implantatet tryckas ur sin ficka så??? alltså att de blir så permanent?? undra de? Då kanske man inte ska ha för mkt push up ändån eller??
Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
de blir alltid så när jag använt pushup bh. de blir lixom hårda under bröstet. men sen efter nån minut är de som vanligt. min kirrug sa jag fick använda pushup hur mkt jag ville. men man ska nog inte had e för ofta. annars hade jag haft de hela tiden :)
vanessa82
Kvinna ·
14 feb, 2011
okej men då e de säkert ingen fara för isåfall hade man ju hoppats på att dem informera om att man inte fick ha de,men de kan inte va för att du inte haft dem så länge ändån då eller? Du har haft dem 5mån men efter hur lång tid säger dem att dem e helt läkta???
Malin88
Kvinna ·
14 feb, 2011
Anonym användare
14 feb, 2011
Trekantsbikinin var jättesöt!
Dom andra får mej att bli panikslagen på att jag ska lägga in 380, hehe!
Men alltså shit... gigantic!!! Tyckte trekantsbikinin var skita snygg :-)