
Anonym användare
Bröstens form efter förstoring+ankarlyft
Hej alla! För två år sen gjorde jag min bröstförstoring + litet lyft (bara runt vårtgårdarna). Efter ett år behövdes de korrigeras med ytterligare ett lyft o jag är fortfarande inte nöjd o ska därför in för mitt tredje lyft. Min läkare varnade mig för detta, men jag ville ändå testa för att slippa onödiga ärr. Nu funderar jag på att "ge upp" o göra ett ankarlyft, men är rätt så skraj för att brösten ska få en konstig, kantig form nertill av detta ärr. Kan någon som genomgått/känner någon som gjort denna typ av operation berätta för mig hur brösten ser ut när de läkt? Blir de trots allt runda, eller får man en mer "onaturlig" form?
Sortera efter

Hängis
Kvinna ·

Annie87
Kvinna ·

Anonym användare

Anonym användare

Anonym användare
Ursäkt mina dryga svar :P Av någon anledning blir mina inlägg alltid trsiga när de väl kommer upp, när jag skriver från telefonen så nu testar jag datorn :)
Kirurgen skar alltså kring vårtgårdarna och stramade brösten därifrån. Den typen av lyft kallas något, men jag minns inte vad :) För lyftet och förstoring betalade jag 45.000, om jag inte missminner.
Men då är ju dina rätt nya så de kanske hänger till sig och rundar till formen? Har du pratat något med din kirurg om hur resultatet med ärren kan bli? Kram

Anonym användare
Puffa! Ingen som har gjort ankarlyft + förstoring och kan berätta om resultatet?

Tindra
Kvinna ·

Anonym användare
Åh vad roligt att höra Tindra! Jag ska absolut kolla dina bilder så fort jag blir silver :) Tog det lång tid för dem att läka ihop?

Hängis
Kvinna ·
Dina ser kanonsnygga ut, ärren synd ju ingenting. Hur lång tid tog det innan ärret började blekna och det såg fint ut? Minskade du vårtgården också?
Någon som vet nån medlem som opererat sig hos Patrik Höjer och gjort ankarlyft & förstoring med snyggt resultat? Vill gärna se "gamla" bilder också där pattarna är färdigläkta ;)
Följer