
Rock666
Kvinna ·
21 feb, 2015
Bröstförstoring Citadellkliniken
Vilken kirurg tycker du är bäst på citadell? Vill ha ganska stora, fake look bröst ☺️ Tacksam för all info
Sortera efter

Rock666
Kvinna ·
22 feb, 2015
Gilla

Rock666
Kvinna ·
22 feb, 2015
9April skrev:
Jag skulle säga att det spelar absolut ingen roll vem av kirurgerna du väljer eftersom att de använder samma teknik. Jag förstår inte riktigt vad man syftar på när man säger att Tuve skulle va bättre på sådant? Om man tar en titt på en massa citadellbröst så ser man att de görs på samma sätt men det är ändå utgångsläget hos patienten som avgör.Gilla

Sol
Kvinna ·
07 mar, 2015
Undrar också vad som menas med att Tuve är bättre att välja vid fake-look. Jag ska opereras av Tuve men vill ha så naturliga bröst som möjligt. Har jag valt fel kirurg?
Gilla

SevenEleven
Kvinna ·
07 mar, 2015
Jag har sett alla 4 på CItadell Landskrona göra Fakelook, naturliga, och även ett mellanting...Tror inte de spelar någon roll vem du väljer :)
Gilla

9April
Man ·
07 mar, 2015
Nej det spelar ingen roll eftersom fakeresultatet kommer av ens egna förutsättningar tillsammans m val av implantat.
Gilla

Sol
Kvinna ·
09 mar, 2015
Ja, ni har säkert rätt. Tror det blir bra med Tuve. Har mest hört positiva upplevelser om Citadellkliniken vilket känns lovande :-). Börjar dock bli ganska nervös nu...ska opereras i april.
Gilla
Om du er ute efter mer fake-looken så er nog Tuve den som skulle passa dig bäst, vill jag tro :-)