
Ladybug-
Kvinna ·
Bröstförstoring när på året
Vill gärna op nu! Tänkte på semestern skulle bli kanon men då kan man ju inte åka och göra något med sina barn. Sen slipper man oroa sig om jobbet. Men de får bli under Augusti eller september. Hur gjorde ni? Hur gjorde ni med sjukskrivning , så ni till kollegor som säkert undrar vrf man är sjukskriven.
Sortera efter

fifi
Kvinna ·
Jag är också nyfiken på detta! Planerar som du till sommaren för att inte behöva involvera jobbet. Nackdelen är dock om jag inte kommer kunna ta hand om mitt barn som vanligt under semestern. Vill gärna höra hur andra gjort med jobb och sjukskrivning.
Gilla

Ladybug-
Kvinna ·
Skulle ju vart skönt och bara få de gjort. De blir ju en länge väntan ändå tills augusti:/ .
Sen läkning vid sommaren borde vara jobbigt.
Gilla

TyTy
Kvinna ·
Jag har bokat min operation i samband med påsk och tagit lite semester i samband med det.
Visserligen har jag berättat för de flesta på jobbet, men hade jag inte velat säga något hade ju ingen reflekterat över att man är ledig runt påsk, speciellt inte med barn.
Gilla

Lirishi
Kvinna ·
Jag sa bara till chefen att jag skulle vara sjukskriven, till kollegorna sa jag att jag hade semester. Opererade mig i februari i år :)
Gilla

Ladybug-
Kvinna ·
Smart . Chefen har ju ändå tystnadsplikt.
Är du nöjd över resultatet? Längtar så tills jag ska göra. Haft ont?
Gilla

Annie96
Kvinna ·
Jag har ingen lust att säga nått till någon på jobbet så kommer ta operationen i samband med sommarledigheten. Vill hinna ha ett par veckor semester innan op för att hitta på saker så blir i början på augusti för min del.
Gilla