Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
aabbcc profilbild

aabbcc

Kvinna ·

30 okt, 2020

Bröstförstoring på citadellkliniken

Bröstförstoring

Hej! Ska opereras i januari 2021 av Peter Cosmo på Citadellkliniken i Landskrona. Är de någon som har erfarenheter av att ha genomgått en bröstförstoring av honom eller någon annan av kirurgerna på kliniken och som skulle vilja berätta lite om sina erfarenheter. Jag är orolig att få komplikationer och undrar om någon fått de och hur citadellkliniken då hjälpt till? Har de korrigerat gratis? Berätta gärna om alla erfarenheter, positiva som negativa :)

6

Sortera efter

Jenny8203

Kvinna ·

30 okt, 2020

Har tid 15/12 på citadell Bara hört positivt om den kliniken och har bara haft bra erfarenhet från de besök och kontakt jag haft. Har vänner som varit hos dem oh är supernöjda. Inte varit några problem vid ev korrigering etc.. men har som sagt inte gjort op själv ännu
Gilla

Mellan01

Kvinna ·

31 okt, 2020

Följer ! Också intresserad av att eventuellt byta till citadell :)
Gilla

LojalMuffins

Kvinna ·

18 dec, 2020

Ska opereras av Helena igen (brösten denna gången). Var så trygg med henne sist (intim op). Och hon sa till mig på konsultationen att allt ingår i priset. Att om något behöva fixas så gör dem det gratis allt för man ska bli nöjd. Mamma blev nöjd efter hennes OP o jag blev nöjd efter min. <3 man hade kontakt med sin kirurg hela resan o det kändes tryggt :)
Gilla

Jenny8203

Kvinna ·

19 dec, 2020

Hej. Jag är op av Helena i tisdags 15/12. Har bara positivt att säga. Så trygg och omhändertagen av dem alla?.
Gilla

aabbcc

Kvinna ·

04 jan, 2021

Så skönt att höra att det gått bra er och att ni har positiva erfarenheter! Min operation är på onsdag denna veckan... känns helt galet att det är dags nu!
Gilla

Jenny8203

Kvinna ·

04 jan, 2021

Så roligt??? Jag är 3wpo imorgon och jag börjar bli så rastlös? vill komma igång med träningen igen å gå riktiga pw/löpning. ??. Går ju nu oxå men i lugnare tempo. Men är så van att röra mig mycket??. Men men snart. Ja citadell är kanon verkligen? helt underbara allihop. Spännande med op så snart?. Stort lycka till
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem