e-licious
Kvinna ·
06 jun, 2011
Bröstförstoring+lyft av olikstora bröst?
BröstförstoringHej! Jag har olikstora bröst och har haft detta sedan mina bröst började växa. jag är väldigt bröstfixerad och har alltid skämts över mina bröst pga detta problemet. Det tar på mitt själförtroende väldigt mycket och jag hittar sällan en bra bh eller kläder som sitter bra pga att det ena bröstet är ganska mycket mindre än det andra. jag har bestämt mig för att göra en operation så fort jag får in pengar till detta. Jag har en D-kupa i dagsläget och vill ha samma kupa när jag är klar på båda brösten. men det mindre bröstet är ca bkupa. Jag undrar om det är flera där ute som gjort op, eller SKALL göra en op av samma problem som jag? Hur gick det för er? Hur skall ni gå till väga? Jag har läst lite i några år och hört att ett bröstlyft+förstoring kan ornda mitt problem.. Ni som vet eller varit med om liknande, snälla hör av er! Tack på förhand, Mvh Elin.
Sortera efter
Anonym användare
06 jun, 2011
Firefly
Kvinna ·
06 jun, 2011
Jag gjorde en bröstoperation för ett par veckor sedan pga mina asymteriska bröst! Jag har tyvärr inga förebilder men bilder efter operationen hittar du i mitt galleri :)
Jag hade ca en kupstorleks skillnad mellan mina bröst. Jag gjorde lyft med ankarsnitt, och då tog kirurgen helt enkelt väck det som skiljde från det ena bröstet, och satte in lika stora implantat.