
SarahBernhardt
Kvinna ·
22 mar, 2015
Bröstlyft 4.5 månader Ivan Letterfors KKAB
Andra bröstoperationerNu har det gått lite mer än 4 månader sedan bröstlyftet gjordes. Allt har läkt på bra och idag har jag inte några bråkiga ärr. Det har till och med börjat ljusna på några ställen. Så nöjd :) Om tre veckor ungefär ska jag även förstora. Längtar!! :)
Sortera efter
Kvinna ·
24 mar, 2015
Kvinna ·
26 mar, 2015
Nu ser jag dina bilder :-) tycker dina bröst är fina nu :-) men man ju vara nöjd själv.
SarahBernhardt
Kvinna ·
29 mar, 2015
Google - TACK, älskar brösten redan nu, saknar bara volymen jag hade innan, därför ska jag förstora snart.. :)
Operationen delades upp eftersom att kirurgen inte rekommenderade det. Dels för att det var ett stort lyft (hade häng på nästan 30 cm) samt att det skulle bli en väldigt stor påfrestning på läkningen/suturer. Ärren skulle inte bli snygga.
Kvinna ·
31 mar, 2015
SarahBernhardt
Kvinna ·
31 mar, 2015
De mäter från gropen vid halsen, mellan nyckelbenen och ner till bröstvårtan. På ett ungefär :)
murvis
Kvinna ·
31 mar, 2015
SarahBernhardt
Kvinna ·
31 mar, 2015
Vad kul Murvis! Härligt att höra att du bara är öm!;) Ska bli kul att se bilder om lägger upp några :) Finns en annan tjej här på pof som också gjort två seanser med Avni och hennes bröst är jättefina :)
Jag gick bara på antibiotikan och alvedon efter bröstlyftet, hoppas på att jag inte behöver mer än så efter nästa op heller :)