Välkommen till nya Plastikoperationsforum
tinkerbell20 profilbild

tinkerbell20

Kvinna ·

28 sep, 2016

Bröstlyft dag 2. Svullet!

Bröstförstoring

Gjorde bröstlyft +375cc igår på morgonen och idag är det så svullet, ont och hårt upptill. Sedan speciellt mellan brösten där huden har "lyfts" pga spänningen ,det gör ont och jag inte kan sträcka mig upp helt för att det spänns. Är det någon som haft likadant ? Är det normalt i början såhär? Sjuksköterskan ska kontakta mig senare idag så får se vad hon säger. Hoppas någon av er kan svara iafall, vill bara höra om det är normalt. Tack :)

Sortera efter

Demi profilbild

Demi

Kvinna ·

28 sep, 2016

Jag gjorde mitt lyft i måndags och har precis som du beskriver ont i hela bröstkorgen men mest upptill där det är hårt. Känner även i snittet under vänster bröst när jag sträcker på armen hemskt obehagligt. Är fortfarande illamående och yr när ska det vända det känns blää just nu

0 Gilla

tinkerbell20 profilbild

tinkerbell20

Kvinna ·

28 sep, 2016

Håller med! Känns inge kul. Vad tråkigt att du också har så. De värsta är efter jag sovit känns det som brösten svullnat ännu mer och dom bara växer.har också ont vid revbenen där snittet är och om jag inte tagit oxinorm i tid börjar bröstvårtorna "brinna" :p Ssk har inte ringt än. Hur känner du dig nu på kvällen demi?

0 Gilla

tinkerbell20 profilbild

tinkerbell20

Kvinna ·

28 sep, 2016

Revbenen = snittet under bröstet.

0 Gilla

Demi profilbild

Demi

Kvinna ·

28 sep, 2016

Onej vad jobbigt med brännande känsla i bröstvårtan det har inte jag tack och lov. Tror att illamåendet beror på alla mediciner så har hållit mig till alvedon i stort sett hela dagen och det känns mycket bättre. Men är öm och stel och SVULLEN haha. Men det känns ändå som att jag mår bättre ikväll om man jämför med igår. Hur känns det för dig?

0 Gilla

tinkerbell20 profilbild

tinkerbell20

Kvinna ·

28 sep, 2016

A gud va skönt att det går åt det bättre hållet för dig och det är ju jättebra att du kan klara dig på alvedon!:) pratade nyss med Ssk o hon lugnade mig lite o sa att det kommer att bli bättre om någon dag osv kändes genast bättre :p var så orolig att något var fel. Får väll fortsätta proppa i mig piller så hoppas jag det blir bättre så jag också kan trappa ned på medicineringen :) tack för att du svarade, skönt skriva av sig o inte känna att man är själv hehe :D

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem