Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
daria

daria

Kvinna ·

bröstlyft och inplantat

Bröstförstoring

snälla ni som har gjort bröstlyft o inplantat har ni haft jätte ont kunde ni röra på er efter op ? jag ska göra nästa vecka op och nu börjar jag bli jätte orolig om hur ont det kommer göra . Jag hoppas ni delar er ont ni hade med mig!!efter hur många dagar kan man gå på affär med mera.. tack föe er svar

6

Sortera efter

optimus

optimus

Kvinna ·

Hejsan! Hade nästan ingen smärta efter mitt bröstlyft+förstoring... :) Var jäkligt stel mest bara... och det var som ett tryck över bröstet, men ingen smärta :) Fick försöka ta det lugnt även om jag var superpigg! Gick väl ut 3e dagen eller nåt, tog det väldigt försiktigt... :) inte anstränga sig för mkt!

Gilla
knäckehäxan

knäckehäxan

Kvinna ·

Absolut ingen fara! Du kan pusta ut!

Har gått 1 vecka idag sen op och jag skulle kunna börja jobba imorgon :)

Ta det bara lugnt, det kommer att gå fint.

Gilla
sue

sue

Kvinna ·

Jag har gjort det för ca 2 weekend sedan. Det gör ont men med värktableter så gick det:) Det tog ungefär 10 dagar för mig innan jag kände för att gå ut och handla osv. Jag har hört att det gör mer ont med större inplantat. Lycka till:)
Gilla
sue

sue

Kvinna ·

2 veckor menade jag;)
Gilla
gagge

gagge

Kvinna ·

jag hade heller ingen jävulsk smärta... gick fint på lite piller...

Lycka till :-)

Gilla
daria

daria

Kvinna ·

Tack snälla ni för ert svar!! Nu blev jag lite lungt ...

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem