
SarahBernhardt
Kvinna ·
17 jul, 2014
Bröstlyft+förstorning på Art Clinic resp KKAB
Andra bröstoperationerJag velar mellan Art Clinic och Kosmetisk Kirurgi. Ska på konsultation hos båda i aug.
Jag vill göra både förstorning och lyft och funderar lite kring ingreppet.. Har försökt leta reda på andra operationsberättelser här som liknar mitt fall..
Sortera efter
Irmy
Kvinna ·
17 jul, 2014
bellle
Kvinna ·
18 jul, 2014
Vet inte hur man gör just på dessa kliniker, men jag har aldrig hört att man delar upp dessa ingrepp. Man brukar göra allt på samma när man en gång söver och öppnar upp :)
AlexC
Kvinna ·
18 jul, 2014
SarahBernhardt
Kvinna ·
26 jul, 2014
Visst blir man förvirrad, man hör ju att det går att göra på olika vis ;)
AlexC
Kvinna ·
27 jul, 2014
SarahBernhardt
Kvinna ·
08 aug, 2014
Ja nu är det inte ens 2 veckor kvar!
Jag vill ha tillbaka mina stora bröst jag hade innan graviditeterna. Även om de är stora nu så är de sjukt hängiga och platta. Jag känner lätt mina revben under huden, under hela bröstet.. Tror inte jag skulle bli nöjd med bara lyft. :(
Småsurt att jag inte haft tid att sätta mig vid datorn och vara lite mer aktiv här så man har kunnat bli silvermedlem och se lite bilder. Vill bli lite klokare på vad jag vill ha nu inför konsultationerna, förutom checklistan. Vill ju se bilder från just klinikerna jag ska till, inte bara de som går att se på deras hemsidor. Äh :)
Mivo85
Kvinna ·
01 sep, 2014
SarahBernhardt
Kvinna ·
13 sep, 2014
Hej Mivo85!
Zafir78
Kvinna ·
13 sep, 2014