
Tina_84
Kvinna ·
Bröstvårtornas storlek efter förstoring
Hej alla! Jag opererade mig i onsdags 24/6 och funderar lite över bröstvårtorna. Mina var rätt små innan och är nu naturligtvis rätt stora eftersom brösten är så svullna. Men får man en stor förändring på bröstvårtorna efter en bröstförstoring och kommer dom fortsätta vara så här stora och typ puffiga eller kommer dom gå ner och bli ungefär som innan? Hur har det varit för er?
Sortera efter

Fionapp
Kvinna ·
Jag gjorde 425cc i 06/01 mina var också stora i början. Nu har de gått ner lite men inte som jag hade förut! Vi får se om ca 2 månader ?
Gilla

Tina_84
Kvinna ·
Ahh misstänkte det.. men man får väl hålla tummarna att dom går ner och blir iaf lite mindre än nu;)
Gilla

gina96
Kvinna ·
mina gick också ner!:)
Gilla

Mallan1
Kvinna ·
Mina blev större ?? men det gör mig inget faktiskt. Tycker nästan det får brösten att se något mer naturliga ut faktiskt.
Gilla

KaLi
Kvinna ·
Menar ni att själva bröstvårtorna blir större direkt efter operation eller vårtgården? Tycker det är snyggt med stora bröstvårtor så hade inte klagat om mina blev lite större haha.
Gilla

Mallan1
Kvinna ·
Inte bröstvårtan men vårtgården. Den blir väl inte större i praktiken men det ser så ut eftersom den ”sträcks ut” :)
Gilla

stoltan
Kvinna ·
Mallan1 skrev:
Inte bröstvårtan men vårtgården. Den blir väl inte större i praktiken men det ser så ut eftersom den ”sträcks ut” :)
Gilla

Tina_84
Kvinna ·
Ja jag tänker att både bröstvårta och vårtgård skulle kunna bli större eftersom huden sträcks ut. Men är osäker och hör gärna hur det blivit för er som det gått några månader för.
Gilla

Mallan1
Kvinna ·
bröstvårtan vet jag inte, den är nog same men vårtgården är större eftersom den sträcks ut men jag hade ju häng innan så då blire ju skillnaden ännu större. Tror absolut den blir större ju större implantat men så liten skillnad att det är inget som är värt att ha i åtanke vid valet tycker jag :)
Gilla

Fionapp
Kvinna ·
Nu det har gått nästan 2 månader för mig. Mina vårtgården har gått ner som jag hade innan. Men mina bröstvårtan är super känsliga, hur kommer det sig? Nån som upplevde samma?
Gilla