Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Oh.oh

Oh.oh

Kvinna ·

Bröstveck försvinner helt efter tid? *bild*

Bröstförstoring

Hade ett rejält såntdär veck efter operation, nu tycker jag det börjar likna något men känner fortfarande en nästan ihålighet där syntes mest. kommer implantaten komma på plats eller har det kanske något med fickor att göra? Har postat en liknande tråd men tänker att det kan vara lättare att förstå med bilder.

Tack kära POF-isar

3

Sortera efter

Opticruise

Opticruise

Kvinna ·

Ofta försvinner db efter ett tag när hud/vävnad tänjts ut ordentligt och implantaten kommer på plats.Är ett rätt vanligt scenario på bakombröst i början. Ser fina ut annars:)
Gilla
Blueski

Blueski

Kvinna ·

Jag har också lite lite db på ena bröstet, trots att jag bytt till större implantat framför. Hade jättefula dubbeltuttar förut med bakomplacering. Var och pratade med min kirurg härom dagen och han tyckte inte att det borde synas längre eftersom han tagit bort hela de gamla kapslarna och allt men han trodde att det kunde bero på att det finns stygn där inne som kommer att försvinna sen. Plus att vävnaden behöver töja sig när man haft ett veck där så länge. Hoppas att det försvinner! Ser ju mycket bättre ut på dig redan så det blir nog ännu bättre om ett tag. :)
Gilla
sockerdricka

sockerdricka

Kvinna ·

Jag hade också ett sånt veck som är borta nu men känner igen mig på det du skriver om ihåligheten som känns där!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem