Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
soffans
Kvinna ·
11 feb, 2022
buccal fat removal
Buccal fat removalnågon här som opererat bort fett i kinderna, alltså buccal fat removal, som kan berätta om återhämtningen?
Sortera efter
soffans
Kvinna ·
27 feb, 2022
ingen? :(
Gilla
millmi01
Kvinna ·
07 apr, 2022
Vill göra samma ingrepp :). vad jag vet ska återhämtningen vara lätt. Man ska vara försiktig med vad man äter medan stygnen läker.
Gilla
soffans
Kvinna ·
30 apr, 2022
vad bra! kanske får äta mest mjuk mat och kanske flytande. men funderar lite på vad som är mest värt - att satsa på botox i käkmusklerna först eller buccal operationen.. har nämligen rätt mkt och hårda stora muskler i käkarna som gör mitt ansikte brett, plus fettet i kinderna som gör att jag ser lite ut som en hamster, framför allt när jag ler..
Gilla
RakelHanna
Kvinna ·
05 maj, 2022
Hej Jag har ingen personlig erfarenhetav detta. Jag har sett att botox i masseter muskeln kan totalt ändra din ansiktsform, speciellt om du har stora "övertränade" muskler till att börja med. Jag skulle testa det först :)
Gilla
soffans
Kvinna ·
05 maj, 2022
Tack för svar :) får kanske testa göra botox före operation då med tanke på att mina muskler är så stora
Gilla
Elina k
Kvinna ·
07 jul, 2022
Jag har gjort!
Helt återställd efter 7 dagar
Mjuk/ skonsamkost i 3 dagar
Jag har letat som en galning efter en bra plastikkirurg som kan göra det
Blev rek dr hamid natghian på estetiska
Kollade på före och efter bilder och efter en bra konsultation gjorde jag det
Så nöjd!!!
Gilla
soffans
Kvinna ·
28 feb, 2023
har läst att man blir svullen efteråt, men är det någon som gjort operationen och hur pass svullen blev man? kan man jobba efter någon dag eller ser man ut som en hamster? är det stor risk för infektion? kanske är samma som när man drar ut en tand..
Gilla
soffans
Kvinna ·
12 apr, 2023
har nu äntligen bokat konsultation!! någon som opererats av Marcus ehrström här?
Gilla