essi
Kvinna ·
24 jan, 2012
bukplastik i slutet av mars?
BukplastikHej!
Har planer på att göra en bukplastik i slutet av mars. Är det en dum tid att göra en bukplastik på med tanke på om det skulle bli komplikationer med såret. Är det någon här som gjort en op i mars som kan ge mig några goda råd?/ Essi
Sortera efter
74a
Man ·
24 jan, 2012
Gilla
essi
Kvinna ·
24 jan, 2012
Tack för ditt svar, nu känns det bättre!/ Essi
Gilla
ellionore
Kvinna ·
28 jan, 2012
jag tror mars är en perfekt månad! Jag opererades i maj och det blev minst sagt jobbigt när sommaren och värmen kom, det var en plåga att ha gördeln på då det blev grymt varm!
Gilla
Jag gjorde min buk.op 24/3 förra året och tyckte det var en jätte bra tid. Allt var läkt fram till sommaren och har kunnat leva som vanligt under sommaren:)
Hade lite små sår som inte ville ge sig direkt, men i slutet av april var dom helt borta. Jag tror det är gott att få gjort op innan sommaren och värmen..För att slippa ha görlden i värmen och ev sår. Jag hade min gördel 6 veckor dag o natt och 6veckor natt, så hann bli av med den dagtid lagom till början av maj:)