Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Nemax78

Nemax78

Kvinna ·

Byxgördel, vart köper man det?

Kläder: operationsplagg, BH mm

Hej

Jag har en vän som skall genomgå en operation, lårplastik, nästa lördag.
Hon skall själv stå för byxgördeln och det fanns ett par på plastikplagg.se men dessvärre var de slut just nu.
Kan någon tipsa om vart man kan köpa dessa kläder??
4

Sortera efter

Ophelia

Ophelia

Kvinna ·

Jag fick med mig mina gratis hem. De provade ut rätt storlek på kliniken, är viktigt att det blir rätt. Så förstår inte varför din kompis ska köpa själv, blir ju svårt då du inte förens efter operationen vet vilken storlek som passar henne.
Gilla
Nemax78

Nemax78

Kvinna ·

Jag kan inte annat än att hålla med, hon har skickat den frågan till kliniken om hon får köpa byxorna i samband med operationen med de har inte svarat än. Så hon blev nervös och kände att hon behövde en backup. Hon har en kompis i sin tur som gjort samma operation på samma klinik och den kompisen fick köpa byxan innan. Mkt märkligt tycker jag oxå men ville lägga ut en blänkare till min vän som inte är medlem på pof....än men ska regga sig:)
Gilla
Ophelia

Ophelia

Kvinna ·

Vilken klinik är det?
Gilla
Nemax78

Nemax78

Kvinna ·

Det är Glran Stålhult som är läkare men vilken klinik vet jag inte då jag fattat det som att han jobbar på två olika kliniker
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem