
wal
Kvinna ·
Citadellor: Massage med eller utan bh?
Helena visade mig massagen med bh på varav jag tog för givet att den skulle göras med bh. Nu blev jag osäker på om jag förstått det rätt. Känns lite dumt att maila och fråga henne nu när det redan gått en månad.. Hur gör ni?
Sortera efter

miss molly
Kvinna ·
Ja i fyra veckor skall den göras med bh på :)
Gilla

Precious_1974
Kvinna ·
Jag gjorde min utan bh. Funkade finfint. Bara skönt att vara utan den en liten stund.
Gilla

Marie
Kvinna ·
Jag gör min utan bh när jag "luftar" dem på kväll och en stund på morgonen. Är utan 2 timmar på kväll ca. Känns jobbigt att göra det med bh? Eller är det jag som gör fel?
Gilla

lesleah
Kvinna ·
Jag masserade utan behå helst i duschen under varmvatten och med olja :)
Gilla

miss molly
Kvinna ·
Jag skulle ha min bh på mig så mycket som möjligt så mina fickor inte skulle töjas. Så jag fick stränga order om att göra massagen med bh-n på :)
Gilla

Geishal
Kvinna ·
Tror man får lite olika råd angående massagen beroende på vilken kirurg. Jag är också opererad av helena och skulle massera med bh fram till 4e veckan sen utan bh tills dom var 3 månader.
Gilla

Beafiacajsa
Kvinna ·
Och jag skulle massera ena bröstet utan bh i två månader. Så rekommendationerna skiljer sig nog åt :)
Gilla

lillamy82
Kvinna ·
Hej :) bad är det för massage ni pratar om ? Och i vilket syfte ?
Gilla

Marie
Kvinna ·
lillamy82 skrev:
Hej :) bad är det för massage ni pratar om ? Och i vilket syfte ?
Gilla

lillamy82
Kvinna ·
Aha ! Nääää jag har inte fått höra nåt om massage från min kirurg så antar att jag inte ska göra det :) Tack för svar !
Gilla

Blennan
Kvinna ·
Cosmo och Helena verkar ha olika massage varianter, stämmer det? Cosmo kör denna upp,ner, sida, sida medan jag fick från Helena att jag ska trycka ihopa ordentligt 10ggr sen nypa hela implantatet 10ggr i 10 minuter.. har ni andra med Helana oxå fått denna varianten av massage?
Gilla