
Summer dress
Kvinna ·
18 jan, 2012
Cosmo-boobs, 1 dag
BröstförstoringNu har jag tagit mig de nära 60 milen från Citadellkliniken för att vila ut hos min pojkvän en vecka.
Operationen igår gick bra, har inte märkvärdigt ont. Orkade upp för att sminka mig på morgonen och efter 60 mil i bil följde jag ändå med pojkvännen på stan en sväng.
Jag och Peter hade först kommit överens om att lägga in 380/410 men under operationen märkte han att det inte räckte till för att kompensera min storleksskillnad så istället la han in 350 MX/410 MP.Verkar vara ett bra beslut. Har tyvärr dåligt sidljus på bilden så hela min kropp ser lite skev ut, men i verkligheten ser dom verkligen superjämna ut. Underbart att äntligen få bröst som är nästan identiskt lika stora. :D Men guuud vilken svälld mage man får av alla dessa smärtstillande och allt stillasittande.
Är supernöjd än så länge även om jag såklart längtar efter att brösten ska mjukna, sjunka ner och få den typiska citadellskidbacken.
Har känt mig så otroligt omhändertagen och trygg på kliniken och Peter är verkligen en kanonkirurg. Så himla go! Kom till och med tidigare till jobbet idag för att jag skulle kunna påbörja min hemresa så tidigt som möjligt då jag hade en hyrbil att lämna igen.
Känner mig kanonnöjd med storleken även om man som sagt får vara beredd på att de kan växa lite när de sjunker ner och muskeln släpper.
Sortera efter
Sjörövare
Kvinna ·
18 jan, 2012
Summer dress
Kvinna ·
18 jan, 2012
Tack så mycket! Men fasen så man längtar efter att vara helt smärtfri och se det färdiga resultatet nu. :D
Summer dress
Kvinna ·
19 jan, 2012
*knuffar upp*
100 som kikat och en kommentar känns ju faktiskt ganska trist. :P
Rosamoln
Kvinna ·
19 jan, 2012
Vad kul att allt gått så bra och det ser super fint ut:) Lycka till med tuttarna nu i framtiden!
Milia
Kvinna ·
19 jan, 2012
Du hade ju så fint utgångsläge så jag tänkte att de skulle bli snygga! Grattis!! :-) Jag håller med ang. magen! Nästan så att man misstänker att det har råkat hamna lite implantat där med haha.
Summer dress
Kvinna ·
19 jan, 2012
Poppygirl
Kvinna ·
19 jan, 2012
Det ser jättefint ut!!! Ja, jag kan inte annat än att hålla med om att man ser ut som en uppsvälld val efteråt. Nu 9 dagar efter op börjar jag återgå till mitt normala jag igen. Men det känns verkligen inge kul att känna sig helt uppsvälld tillsammans med att man kanske tycker det är omtumlande och jobbigt med de nya tillgångarna, som jag gjorde i början. Verkar som att man samlar på sig mkt vätska, och magen kommer ju helt ur balans med antibiotikan, allt stillasittande och de smärtstillande. Men som tur är så går det över! :-)
GoldenHeart
Kvinna ·
19 jan, 2012
Ser fina ut i formen redan! Och mycket tejp är bra med tanke på tortyren! :)
Summer dress
Kvinna ·
19 jan, 2012
Milia
Kvinna ·
19 jan, 2012
För att citera Peter: "Tortyren är jätteskön! Jag sover själv med den varje natt!" :-)
Nja. Tror fanimig jag ska BRÄNNA den sen när jag slipper den. Ha en liten ritual.. och dansa en liten dans runt elden... Nån som vill joina?!
Summer dress
Kvinna ·
19 jan, 2012
Haha! Jag är med! Jag hade någon förhoppning om att mina bröst ska mogna mirakulöst på en vecka så att Peter säger att jag inte behöver den längre efter återbesöket på måndag. Undrar om det går.💡
Men det är skönt för trots att jag inte tagit något smärtstillande på hela dagen nu så mår jag såå mycket bättre. Imorse hade jag faktiskt ganska ont och kände mig väldigt stel. Men idag har jag varit lite på stan, försökt att verkligen tänka på hållningen och sträcka på mig och nu har den där värsta smärtan som satt över revbenen försvunnit. Kanske tortyren som äntligen gett efter lite.😈
GoldenHeart
Kvinna ·
19 jan, 2012
Jag tyckte också att tortyren var extremt jobbig. Skvavet var värst och sen fick jag utslag som kliade som attan. Blev inte lättare att sova på nätterna då! Jag har känslig hud, så när den inte fick andas blev den arg :( Det gäller att tejpa ordentligt från början så att man slipper sår, annars blir det ännu värre..
Och precis när jag tyckte att tortyren hade töjt ut sig lite var jag på återbesök och fick en ny som satt ännu hårdare.. PUH!
Jag se INTE fram emot tortyren efter min andra op...
Summer dress
Kvinna ·
19 jan, 2012
Augustitjej
Kvinna ·
17 jul, 2012
Jätte fina!! Såg hur dom ser ut nu, perfekta! Så avundsjuk :) hoppas mina blir lika fina.. 440cc perthese blir det om 5 veckor :) längtar!!!!
Det där ser mycket fint ut :D:D