Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

Dag 5 efter op

Bröstförstoring

Är nu inne på dag 5 och smärtan har lagt sig. Nu tar jag bara Citodon innan jag lägger mig på kvällen, mest för att inte få ont i ryggen av att ligga i samma ställning hela natten ( kan bara ligga på rygg än så länge). Brösten ser bra ut, svullna antar jag. För bulliga upptill, men de är de väl i början innan de hängt till sig? Största nojan nu är att vänstra bröstet är lite mer svullet och det gör också mer ont i det. Oroar mig direkt för att det inte kommer att släppa och att det kommer att bli skillnad mellan brösten. Än så länge syns ingen större skillnad. När kan man räkna med att bröstmuskeln släpper och de hänger till sig? Känns som två bollar nu..

6

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Joo dom kan ju vara jättebolliga i början.. Men tålamod är ju nyckeln. =) Grattis.

Lägg ut lite bilder vettja!

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Ja har varit och tittat på dina bilder och de ser ju jätte fint ut :) Grattis! 

Är du nöjd med vistelsen? Ja ska dit på onsdag nämligen..:) Är inte nervös över OP men tiden efter..SMÄRTAN..ajaj..och komp.

Gilla
lajsa123

lajsa123

Kvinna ·

hur mår du nu? :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tack, jag mår bra. Vänjer mig mer och mer. Tror inte att det är lika svullet längre, för de är lite mjukare nu. Jag är nöjd med Strandkliniken. Enda nackdelen var att man inte får eget rum och att det kan bli lite störande med alla ljud (folk som pratar mm) när man är trött efter operationen. Fast det kan det ju vara värt, för de är ju rätt prisvärda om man jämför med andra kliniker i Stockholm. Oya är duktig och erfaren och narkospersonalen var bra. Spitti lycka till, kommer gå kanonbra!
Gilla
lajsa123

lajsa123

Kvinna ·

skönt att du är nöjd! :P

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Oooohhh jag hoppas de :) Härligt att du mår bra!!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem