Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

Dåligt mående efter op?

Bröstförstoring

Hej! Opererade mig i lördags. Den 26e maj Och mår så dåligt efter... har inte fått i mig mat utan bara kräkts upp allt . Tänker att det beror säkert på smärtstillande som jag fick. Ngn som har haft liknande? Kram L

7

Sortera efter

Miss_V

Miss_V

Kvinna ·

jag kunde inte äta ordentligt på flera dagr efter min operation, kände mig trött och illamående! tror att det var tabletterna!

Gilla
tjejen

tjejen

Kvinna ·

Jag spydde också av smärtstillande så jag tog bara alvedon..
Gilla
Sweedie

Sweedie

Kvinna ·

Samma här, kräktes på återbesöket hos läkaren morgonen efter. Lite pinsamt....😲

Det värsta är att jag ska gå och ta pyttesmå stygn på ögonlocken i morgon. Var där i fredags men det gick inte för att det gjorde så ont, så i morgon måste jag ta en av dom rejäla smärtstillande innan jag går + 2 alvedon rådde min klinik mig. Så jag räknar med att må riktigt illa på hemvägen... ❤️

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Skönt att höra.. då slipper jag oroa mig. Äter oxå bara alvedon nu.. orkar inte kräkas mer haha
Gilla
Sweedie

Sweedie

Kvinna ·

Det är verkligen inte kul att må illa hela tiden. Krya på Dig!
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Nä din stackare... jag kräktes flera.ggr.innan jag fick åka hem från operationen Lycka till imorn!!
Gilla
Sweedie

Sweedie

Kvinna ·

Tack... är BETYDLIGT mer nervös nu än inför operationen ❤️

Jag vet ju med mig att jag mår illa av att bli sövd, så jag sa till, och dom gav mig medel mot illamående direkt efter operationen (eller under). Annars hade jag nog också gjort det.

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem