
LinaKos
Kvinna ·
De känns som dom bara blir mindre
Har sedan dag 2 efter operationen tyckt att mina bröst blev för små, det kändes mycket större på konsultationen :( Nu ha de gått 2 månader och tycker dom bara blir mindre. Hört om "ploppet" många pratar om men på mig har det verkligen inte kommit om de ens gör det. Får ju heller inte använda bygel bh än och då är det ju svårt att hitta någon som formar till dom bra och lyfter de lite. Letar bhar som gör att de ser större ut och tanken från början va att man skulle slippa just det.. Känns väldigt trist just nu.. Funderar starkt på omoperation!
Sortera efter

Camy77
Kvinna ·
Varför får du inte använda bygel bh efter 2mån???! För mig kändes det mycket mycket bättre när jag fick börja med det :) Lycka till och hoppas det kommer kännas bra för dig med :)
Gilla

LinaKos
Kvinna ·
Vet inte säkert, men tror de va pga att dom ska formas ordentligt typ. Skulle va utan bygel fram till 3 månaders besöket sp får se vad de säger då. Ja får hoppas de känns bättre för mig med då :)
Gilla

cocacola
Kvinna ·
Du kan ju använda med bygel under några timmar på dagen lite då och då iallafall :)
Gilla

LinaKos
Kvinna ·
cocacola skrev:
Du kan ju använda med bygel under några timmar på dagen lite då och då iallafall :)
Gilla