
Sannapanna
Kvinna ·
01 apr, 2014
Dr Fuat Yuksel och Longevita?
Hej! Jag har sedan jag har så länge jag kan minnas varit missnöjd med min näsa. Jag känner att det börjar bli dags att göra någonting åt det nu. Har läst en massa trådar om Dr Fuat Yuksel och Longevita, och det verkar vara ett bra val. Men det känns läskigt att göra det i ett annat land, rädd för allt emellan brister i kommunikationen till att det ska vara någon slags bedrägeri, och att jag ska bli missnöjd.
Sortera efter

malin_05
Kvinna ·
03 apr, 2014

Sannapanna
Kvinna ·
03 apr, 2014
Vad glad jag blir av att höra det! Så du kan rekomendera honom? Är det någonting du inte känner dig nöjd med? Vet du andra som har andra åsikter? :) Är nyfiken på allt!

malin_05
Kvinna ·
10 apr, 2014
ja det tycker jag at jag kan gora. nej inte direkt, jag vart lite orolig att jag hade fatt broskknolar efter op, men allt har forsvunnit och nasan ser annu fin ut sa gissar att de var svullnad:) jag vet tt det ar flera andra som opats hos honom,kommer dock inte ihag anvandarnamn,me om du soker lite langre bak bland nastradarna lar du hitta dem :)
och ursakta mitt skrivande,har ett utlandskt tagentbord^^

Bumbii
Kvinna ·
15 apr, 2014

malin_05
Kvinna ·
16 apr, 2014
man far gora om operationen i sa fall. jag ska gora en om op hos honom senare i sommar, inte for att jag har fatt komplikationer utan for att jag vill ha tippen lite mer definerad :) har inga fore efter bilder annu eftersom det annu bara gatt 6 manader, och mycket kan andras med nasan, men lagger nog upp senare, efter en eventuell korrigering :)

Bumbii
Kvinna ·
17 apr, 2014
Vad gör han för typ av näsor är han duktig på att göra små feminina? :) Finns det någonstans där man kan se före/efter bilder på näsor han gjort här på nätet?

malin_05
Kvinna ·
18 apr, 2014
min ar liten och feminin,sa det verkar han kunna ialla fall^^ hade nog inte det lattaste utgangslaget heller eftersom min nasa var lite sne dessutom med lite andningsproblem.hmm vet inte om man kan se det pa antet,men nar jag kontaktade longevita sa skickade dem bilder till min mail :)

Bumbii
Kvinna ·
19 apr, 2014
Ok tack så mkt för ditt svar :) ska kontakta dom och se vad de har å säga.

Sannapanna
Kvinna ·
22 apr, 2014
Jag har bokat tid nu! Den 13 Juni är operationsdagen! Jag är jättenervös. Rädd att det kommer att göra jätteont osv. Men jag hoppas att det kommer att vara värt det! Varför vill du Malin_05 korrigera din? Är det något du tycker att han misslyckats med?

Pixxxel
Kvinna ·
22 apr, 2014
Vad kul Sannapanna! Smärtan behöver du absolut inte oroa dig för, den är inte värre än att alvedon räcker. Behövde knappt det efter nån dag. Det jobbigaste är att det är så svårt att andas i ungefär en vecka.
Jag är jättenöjd med både Dr. Yuksel och Longevita :)

malin_05
Kvinna ·
22 apr, 2014
vad kul sannapanna.nej jag tycker inte att han misslyckats med nagon, men krasen som jag ar vill jag ha tippen annu lite mer definerad bara :) den ar fin nu med, men ar en san jakla perfektionist med nasan haha

Sannapanna
Kvinna ·
04 maj, 2014
Vad bra att han inte misslyckats iallafall! Men synd att du inte blivit nöjd första gången förstås! Jag är jätterädd att jag ska bli missnöjd, eftersom att jag ska göra en så pass stor förändring! Har du någon för och efterbild?

Bela
Kvinna ·
04 jul, 2014
Hej Malin,
Skulle gärna vilja fråga dig operationen skulle vilja maila dig finns möjlighet till det tack.

malin_05
Kvinna ·
09 jul, 2014
hej bara att skicka pm om du vill veta mer :)

Gagaohrara
Kvinna ·
09 apr, 2015
Hej! Jag har sedan jag har så länge jag kan minnas varit missnöjd med min näsa. Jag känner att det börjar bli dags att göra någonting åt det nu. Har läst en massa trådar om Dr Fuat Yuksel och Longevita, och det verkar vara ett bra val. Men det känns läskigt att göra det i ett annat land, rädd för allt emellan brister i kommunikationen till att det ska vara någon slags bedrägeri, och att jag ska bli missnöjd.
Jag har sett en hel del resultat av näsoperationer i Sverige och kan säga följande: De flesta verkar missnöjda med resultatet (speciellt patienter här på plastikoperationsforum) men här verkar folk ha koll på vad en bra plastikoperation är. Svenska kirurger tar överpris med tanke på hur lite erfarenhet de har av just näsoperationer - men de är duktiga på bröstoperationer. De flesta svenska tjejer har redan fina barbienäsor (iallafall vad jag sett här i Stockholm) och de behöver ej få sin näsa opererad, det är därför kirurger i Sverige har så lite träning av näsoperationer.
Näsoperationer är den mesta avancerade operationen - kirurgen måste vara skicklig på det han gör och han måste ha gjort flera tusentals operationer för att kunna anses skicklig. Gustav Aniansson har blivit anmäld många gånger, han är bland de sämsta kirurgerna i Stockholm.
Richard Rylander och Jonas Röjdmark har bäst rykte i Stockholm angående näsoperationer - men jag måste säga att jag inte är imponerad av resultaten. Det verkar som att näsorna blir antingen för korta eller för bulliga efteråt. Eller så lyckas de inte ge en spetsig tipp för man tillhör en annan ethnicitet. Min storasyster har haft konsultation med Rylander och han är en otroligt dryg kirurg. De flesta kirurger har sagt att de är villiga att göra en näskorrigering på hennes operereade näsa, men han började prata om Michael Jackson (?). Min syster blev arg för hon betalade 500 kr för en konsultation som inte ledde till något. Kändes lite orelevant med tanke på att hennes nästipp kan bli mer definierad.
Turkiska kirurger verkar bra på just nästippar. Jag har hittat två stycken jag vill gå till och en polsk kirurg som är jätteduktig.

Ros86
Man ·
26 apr, 2017
jag gjorde min nasa hos honom och ar valdigt nojd :) bade med foretaget och servicen och med nasan. kram

Ros86
Man ·
16 maj, 2017
jag gjorde min nasa hos honom och ar valdigt nojd :) bade med foretaget och servicen och med nasan. kram