Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
minaee

minaee

Kvinna ·

Dr. Resit Burak Kayan

Näsoperation - Näsplastik

Hej! Jag har väldigt länge velat göra näsplastik och har äntligen bestämt mig för att göra det! Jag har kollat runt lite olika läkare, främst i Turkiet och Iran. Har fastnat för Dr. Resit Burak Kayan, fått ett bra pris och blivit erbjuden en tid i slutet av september. Undrar nu om någon har några erfarenheter av Dr. Resit, blev ni nöjda med resultatet, hur gick det till när ni bokade? Fick han se era bilder i förväg och fick ni någon feedback från han? Vill höra ALLT! :)

8

Sortera efter

MiamyMia

MiamyMia

Kvinna ·

Jag övervägde dr Resit men gick inte vidare m honom. Rekommenderar dig att läsa recensioner på RealSelf, där står det mer om ingrepp i Turkiet överlag. Tänk på att du inte har samma garantier och försäkringar när du opererar dig i utlandet.
Gilla
Lilatroll

Lilatroll

Kvinna ·

Vad är det för garantier man har i Sverige? Min operation blev inte som vi kom överens om. Jag får ingen garanti här heller.
Gilla
MiamyMia

MiamyMia

Kvinna ·

Jag menar garanti i form av om det skulle vara en komplikation eller dylikt. Att din näsa inte blev såsom du hade tänkt dig är något annat. Men det är din näsa så det är upp till dig.
Gilla
Essie

Essie

Kvinna ·

Vissa kirurger i Sverige ignorerar sina patienter..
Gilla
MiamyMia

MiamyMia

Kvinna ·

Fortfarande så vet du hur du ska gå tillväga för att överklaga eller dylikt.
Gilla
saradl

saradl

Kvinna ·

Dock har man inte så mycket garantier i Sverige heller, blir det någon komplikation så hänvisar oftast sjukhus till privata kliniker då de är "mer utrustade för sådana ingrepp".
Gilla
MiamyMia

MiamyMia

Kvinna ·

men det är ju i en klink ingreppet utförs??
Gilla
Storstrumpan29

Storstrumpan29

Kvinna ·

Hur mycket skiljer priserna?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem