
MMB
Kvinna ·
En infektion blir till, steg för steg-bilder
Sortera efter

Ann81
Kvinna ·

Anonym användare

Draeneia
Kvinna ·

Itawe
Kvinna ·

Jigga
Kvinna ·

puffen13
Kvinna ·

MMB
Kvinna ·

puffen13
Kvinna ·

MMB
Kvinna ·

Opticruise
Kvinna ·

Marina
Kvinna ·

Boobie88
Kvinna ·

Carrooo
Kvinna ·

Boobie88
Kvinna ·

Vivalaboobs
Kvinna ·

Mitt nya jag
Kvinna ·

Lillaego
Kvinna ·

beautiful_lie
Kvinna ·
Tack för dina bilder! - Vet någon om detta sker även vid senare infektion? Alltså om man skulle råka på en infektion efter nåt år eller så. Kommer implantatet spricka igenom huden för att tömma vätska? ❤️

Vonkan
Kvinna ·

Boobie88
Kvinna ·
Har lagt upp bilder på mitt också inne på min sida. Fick samma jag också. Som jag skrev tidigare så förklarade örjan gribbe för mig att detta inte var en infektion jag hade utan att det berodde helt på min kropp och dess läkningsförmåga pga att jag valt stora implantat som påfrestade läkningen i tkorset. mitt vätskade bara och va inte var som trådstartaren men det såg liknande ut. Och ja det gör att hålet kan komma att gå upp vilket det gjorde på mig så de vart ett svart hål på 1,5-2cm å det ja kände å såg va implantatet som pressades å va på g ut så fick akut tid dagen därpå hos örjan.
Han tog ut implantatet för skulle det sitta kvar när det va öppet hål skulle det samlas bakterier innanför bröstet. så vi tog ut det sydde igen lät det läka ett tag sen fick jag ett nytt å det läkte bra men ärret är inte så snyggt så skall ner i vår och kolla ang korrigering. öven att det kan va nått medmuskeln i nya ärret som min krop regaerat på nå vis då de blivit nå veck. har noll koll på va de är och örjan ville se på de där då de va svårt å se på bild utan han ville känna hur ärret såg ut å va. Så väntar och ser vad det kan vara som skett med nya ärret. kan va min vävnad som vandrat uppot för ja känner implantatet väl under bröstet vid ärret eller så kan de va min muskel då ja pratat me en tjej som hade lika å då va de muskeln som krånglade då man oftast har en starka muskel på en sida som inte vill släppa med riktigt.
Jag fick antibiotika från dag ett. och åt det i 6veckor fick de 3 veckor under första läkningen och sen fick ja ta ur de eftr ja vartv utan 1-1.5vecka och sen en kur till under nästa operation. så ja vet inte om ja kan påstå att atibiotika hjälper mot detta. Inte i mitt fall då =)
Hoppas verkligen andra slipper detta för det är ett rent helvete!
Återkommer när jag vet mer om korrektion.