Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Mangomamma profilbild

Mangomamma

Kvinna ·

16 okt, 2025

Ena bröstet hårdare

Bröstförstoring

Jag gjorde en bröstoperation och lade in framför muskeln för ungefär 1,5 år sen. Nu har jag gått ner 10 kg (så har mindre fett på kroppen) och jag tycker det är tydligt att ena bröstet är hårdare än det andra. Något jag inte tänkt på innan. Det är antagligen för att jag är smalare som jag märker det först nu. Nån annan med samma upplevelse? Vad kan det bero på?

Sortera efter

Rrika profilbild

Rrika

Kvinna ·

16 okt, 2025

Hej det var så i mitt fall oxå från 4 kg upp eller 4 kg ner att jag kände implantaten hade då visserligen ett annat mera fastare implantat innan mitt senaste byte nu men det var skillnad. Lite fett på kroppen hårdare bröst mera fett mjukare 😊
Gilla
Mangomamma profilbild

Mangomamma

Kvinna

·

16 okt, 2025

Tack för svar!

Gilla
StellaV profilbild

StellaV

Kvinna

·

26 okt, 2025

Får jag fråga om det inte märks så stor skillnad nu när du har mjukare implantat? Jag har Motiva ergonomix som snart är sex månader och inte helt mjuka än. Jag har gått ner lite i vikt och tränar en del och är lite nojjig att brösten ska bli mindre mjuka ju smalare man blir.

Gilla
Rrika profilbild

Rrika

Kvinna

·

27 okt, 2025

Får jag fråga om det inte märks så stor skillnad nu när du har mjukare implantat? Jag har Motiva erg...

Hej ja de är betydligt mjukare en de jag hade innan som rena implantat men jag tror dina kommer bli mjukare ge dem ett år för Motiva blir mjukare de tar sin lila tid men Motiva 2 är mjukast av dem alla men ge dem lite tid mvh Rika

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem