
Snoffsan87
Kvinna ·
Ena bröstet sitter högre upp
Hej. Den 14/1 opererades jag. Jag hade 755AA i kupa innan, eller ingen kupa alls! Jag var helt platt, han påstod att de högra bröstet va lite större, men jag va helt platt efter amningen och viktnedgång. Jag la in 424 cc delvis bakom bröstmuskeln. Nu en vecka senare vill jag bara gråta. De vänstra bröstet är mycket mindre och sitter lite längre upp, det är lite bulligare upptill en de högra, som jag för övrigt är jätte nöjd med form och st på. Vad gör jag?? Jag har använt bröstband inen vecka nu, men jag vill ju bara få ner de vänstra bröstet! Hjälp
Sortera efter

Anonym användare

Snoffsan87
Kvinna ·

tyson
Kvinna ·

Snoffsan87
Kvinna ·

tyson
Kvinna ·

Angel66
Kvinna ·
Mitt vänstra var mycket bulligare ovanpå och mycket större tills det hade gått fyra månader, kändes som att jag skulle behövt två olika kupstorlekar på min bh. Sen sjönk implantatet ner och nu är de lika bulliga och storleksskillnaden märks inte så mycket, samma kupstorlek på bägge nu. Däremot verkar det som att jag nu måste köpa en större bh-storlek....;)
Det är två operationer och läkningen kan ta olika tid så du behöver nog inte vara orolig. Det har ju dessutom bara gått en vecka.
Kram