Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Possess profilbild

Possess

Kvinna ·

27 jan, 2016

Erfarenhet av Motiva Ergonomix?

Andra bröstoperationer

Någon som har erfarenhet av implantatet Motiva Erogomix?

Fick känna och klämma på implantet på konsultationen och tyckte det kändes bra men undrar om någon här inne kanske själva har implantatet och har mer erfarenhet av det? Är ni nöjda med valet? Valde ni mellan olika implantat och vad fick er då att välja just Motiva E?

4

Sortera efter

gamerdream

Kvinna ·

27 jan, 2016

Följer. 

Gilla

Zensi

Kvinna ·

27 jan, 2016

Jag har lagt in Motiva Ergonmix, ( op hos Peter i oktober på Citadell ) . jag hade tänkt lägga in mentor från början men ändra mig och bokad in en konsultation till där jag fick känna på Motiva, valde de istället . Främsta anlendningen var känslan på implantatet och att jag vad ute efter ett naturlig resultat som möjligt och de tycker jag absolut jag fått . Finns bilder i mitt galleri dock inga nya, kan se om jag får tid o lägga upp imorgon hur de ser ut idag men är inte mycket skillnad :)
Gilla

Possess

Kvinna ·

28 jan, 2016

Oh, kändes skönt att höra! Är också ute efter att det ska se så naturligt ut som möjligt och har väl fått intrycket att motiva just gör det. Kan erkänna att jag inte är superinsatt i alla olika implantat, men efter konsultationen med Peter kändes det ju verkligen som att han förstod vad man var ute efter och litar på honom fullt ut :)

Opereras nu om 2 veckor och så spänd och pepp på det! :) Hur uppfattade du citadellkliniken överlag? Är du nöjd med val av klinik och kirurg? :)

Gilla

Jeanette84

Kvinna ·

16 feb, 2016

Nu ska jag inte opereras förrän i juni men var på konsultation i lördags och han rekommenderade just motiva ergonomix för att de är runda, välfyllda och känns som riktiga bröst! Ska lägga in 500 cc mellanhög profil! Längtar!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem