Trust
Kvinna ·
10 maj, 2014
Fettsugning-vilken klinik o läkare i Gbg
FettsugningHej! Funderar på fettsugning av höfter mage. Men vet inte vilken klinik eller läkare jag skall välja. Står mellan Specialistkliniken och Artclinic i Göteborg.. Finns det någon som har lite erfarenhet som vill dela med sig? Skulle va guld värt!
Sortera efter
Khalisi
Kvinna ·
13 maj, 2014
Trust
Kvinna ·
15 maj, 2014
Norpan123
Kvinna ·
22 maj, 2014
Trust
Kvinna ·
01 jun, 2014
Nosey
Kvinna ·
14 jun, 2014
Hej,
Jag har gjort en fettsugning med Bodyjet på Art Clinic hos Per Windh. Tog bara bort ca 500 ml totalt från lår och flanker för att flytta till brösten så primärt var inte målet att göra en fettsugning utan att flytta fett till brösten. Det har nu gått nästan tre veckor sedan min op och resultatet är jämnt, ett ärr på höften är nästan osynligt och det andra litet och kommer nog att bli mindre med tiden. Alla blåmärken är borta, det gör inte ont längre bara stramar lite ibland och nästan ingen svullnad heller kvar förutom lite på låren. Är mycket nöjd hittills! :)
Trust
Kvinna ·
23 jun, 2014
Sockersocker
Kvinna ·
16 dec, 2014
blomman82
Kvinna ·
01 jan, 2015
Hej där!
Funderar skarpt på att fettsuga magen. Inte helt omöjligt jag väljer Hans Mark då han gjorde fettsugning av min haka förra året. Men är nyfiken på före och efterbilder - skulle du vilja dela med dig?
Jag är också sugen på att göra fettsugning har läst mycket om Laser och Estetik har även mailat dom angående en konsultation.
Var också inne på Artclinic ett tag men såg att dom inte gjorde med laser (smartlipo) det känns som det optimala för mig iaf.