
Theres
Kvinna ·
För liten "tortyr-BH"
Har nu gått två dagar sedan operationen och jag har inte ont alls. Skulle försöka duscha idag. Vad är det för vits med en BH som är totalt omöjlig att få av?!?!? Tog mig 20 minuter!!!! Jag köpte dessutom en extra för att kunna byta efter dush och för att kunna varva när jag tvättar men det var totalt omöjligt att få på den nya (det är samma storlek på båda)! Efter nästan 30 min fick jag till slut på mig den jag fick under operationen men är det verkligen vettigt att ha en så trång BH?? Är det fler som upplevt samma eller birde jag ringa kliniken för att få en större?
Sortera efter

Lina81
Kvinna ·
Dem ska ju sitta hårt, min satt också väldigt hårt. Men det låter nästan som att din sitter lite VÄL hårt? Hade nog kontaktat kliniken o rådfrågat
Gilla

Xkl
Kvinna ·
Jag har samma känslor som du men det ska vara så under läkningstider, men kanske inte så tajt så du inte kan ta på den själv, lika bra att ringa och fråga .
Gilla

Annie87an
Kvinna ·
Samma för mig ...mina skär in i brösten o jag får sår o djupa märken. Får ta hårda tag
För att få på och av den. när jag ska på återkontroll om några dagar ska jag ifrågasätta detta. Tortyr bhn gör för mig mkt mer ont än tortyr bandet...
Gilla

Xkl
Kvinna ·
Jag har varit på återbesök igår och sa att jah tycker bh sitter för tajt, typ kryper upp och då fick jag en storlek större och nu känns det bättre
Gilla

Annie87an
Kvinna ·
Va skönt!Hoppas också på att få en större storlek när jag ska på återbesök. Ska fråga. Hur länge till behöver du ha den förresten?
Gilla

Xkl
Kvinna ·
Annie87an bandet tills implantat sänker ner lite till, och bhn 4-6 veckor , sen ska jag använda sport bh vid tungare arbete ?
Gilla