
AgnesS
Kvinna ·
För stort?!
Hej!! Jag var på vad jag tycker, en värdelös konsultation!:) fick inte prova ngt utan han sa 300-350 blir bra! För att fylla ut! Jag har inte ens någon aning om vad de innebär! Idag har jag ca en stor bkupa. Dom är inte hängiga hängiga med mjuka och inte fasta:) jag skulle kunna tänka mig att ha kvar samma strl men fasta! Har kollar runt på lite bilder och tror att de anatomiska implantaten tilltalar mig mest! Skall på en ny konsultation imorgon.. Vad skall jag tänka på?!
Sortera efter

Piplisa
Kvinna ·
Se till att få prova olika strl, gör även ristestet hemma ikväll och känn dig för lite... hoppas d går bra, kram
Gilla

ijen
Kvinna ·
Jag körde med ristestet innan konsultation tills op. närmade sig. Varje dag mer lr mindre. Gick med en mängd i nån vecka, fyllde på, tömde. Fram och tillbaka. Så efter op. var inte så stor chock med kläder och bh. Utan såklart var stor skillnad. Kolla mina bilder. Har 325/350. Finns före och efter bilder.
Min kirurg lät mig heller inte testa, och det hade inte gjort någon nytta. Det gör mer att känna efter i en längre tid. Men min kirurg sa däremot hur mycket som behövdes för det jag va ute efter. Och han hade rätt. :)
Lycka till!
Gilla

ijen
Kvinna ·
1dl ris, är ca 100cc. Så jag gick runt med 3-3,5dl ris "under" varsin patte. :) antingen använder man typ en nylonstrumpa, men jag nöjde mig med vanliga fryspåsar, som jag knöt så dom blev runda, platta. Försökte se typ hur ett implantat ser ut i strl. :)
Gilla

AgnesS
Kvinna ·
Hej å tack!!! Vi bestämde oss för 255 cc, anatomiska och framförplacering!
Jag skall ha mentor men visst är det så att de bara finns en fasthet på dem?? Den hårdaste...?
Men tänker att eftersom jag har en del egen vävnad så kanske de blir ganska mjuka iaf?? Kanske skulle lägga detta i en ny tråd men nu blev de såhär;) kram!
Gilla

Taxörat
Kvinna ·
Vart ska du operera dig?
Gilla

AgnesS
Kvinna ·
På conturkliniken här i Sthlm. Av perbeck....
Gilla

Noob
Kvinna ·
Mentor har 3 olika fasthet coh 1 coh 2 coh 3 ! :)
Gilla

Noob
Kvinna ·
Såg nu att du menade anatomisk förlåt ;)
Gilla

AgnesS
Kvinna ·
Haha ja precis! Å då finns bara coh 3 har jag för mig
Gilla