
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
För stort? Ni med likande mått, vad tycker ni om storleken?
Andra bröstoperationerOm två veckor smäller det! Men jag känner mig inte helt säker på storleken, känns förstort! Utprovad storlek är 425 cc HP, se bilden på min profil, så såg det ut på konsultationen.
Jag har försök hitta på bilder på er som valt likande storlek och är ungefär lika långa och väger lika mycket, men det verkar som att alla väger runt 45-52, så det är så svårt att jämnföra... jag är rädd för att tuttarna ska bli förstora. Please ni som har likande mått, säg vad ni själva tycker om er valda storlek, för stort, för litet mm.. jag är egentligen ute efter ett hyvsat naturligt resultat, vill inte bara vara tuttar..
Sortera efter
Anonym användare
10 nov, 2011
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
Sen så verkar det som att de som lagt in typ 400 cc - 450 får bh storlek H, G eller nått. Bara det låter mega stort.. måste vara grymt svårt att hitta bh:ar hehe.
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
Sen så verkar det som att de som lagt in typ 400 cc - 450 får bh storlek H, G eller nått. Bara det låter mega stort.. måste vara grymt svårt att hitta bh:ar hehe.
diivaa
Man ·
10 nov, 2011
Ser bra ut, jag tycker inte att de ser för stora ut :)
Anonym användare
10 nov, 2011
Hej, jag e 163 o väger just ny 58.5 :P
kolla gärna på mina bilder, jag har 550cc så tror inte att 425 kommer bli för stort på dig :P
Längtar större
Kvinna ·
10 nov, 2011
Jag är ju i din storlek och jag tycker den du väljer verkar bli jättebra till det du är ute efter. Lycka till!!
Smultron
Kvinna ·
10 nov, 2011
har du olika stora implantat i på bilden?
JUSTDOIT
Kvinna ·
10 nov, 2011
Jag har lagt in 400 och tycker mina är för stora..en cm kortare än dig och väger lite mindre...
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
Nej det är samma storlek, nu när du säger det så ser dom lite ojämna ut, men det kanske är vinkeln jag står i?? Har du ngn bild JUSTDOIT?
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
En annan sak jag är lite rädd för är att man ser "tjockare" ut med stora bröst. Har någon ngn erfarenhet av det?
Anonym användare
10 nov, 2011
absolut inte för stort jag lovar!
Du kanske till och med kommer att ibland tycka att de kunde varit större... den där strl kommer att ge dig många olika möjligheter såsom att du kan gömma dom i kläder...eller att du kan få till en het look i tajtare outfits/underkläder.
Vad det gäller bhar så är det ju svårare och dyrare att hitta... men hellre att man har brösten man vill ha och det rätta stödet...än att gå runt med bröst man är missnöjd med och ett dåligt (billigt) stöd =)
Man vill typ inte ens ha "skitbhar" på sig efter att ha investerat så mkt på sin nya hylla för att inte tala om vilken förhöjd uppskattning man får för brösten efter op jämfört med innan op=)
Ninis
Kvinna ·
10 nov, 2011
Tack för alla kommentarer! Och Miss M, just det är att det går att dölja när man vill och sen "hotta" till det när man vill är viktigt och bra :), precis vad jag är ute efter. Hoppas det blir så :). Tittade på bilden med bikiniöverdelen på dig och det ser jättebra ut! Wow, G och H kupa, aja man ska väl inte haka upp sig för mkt på bh bokstav.. :).
Anonym användare
10 nov, 2011
Tack! =)
Ja det är ju bara bokstäver... IRL ser jag ut som en mindre D skulle jag gissa på. Sen får man inte glömma hur man ser ut i kroppen.. ju smalare man är, desto större ser det ut.
CMMA
Kvinna ·
10 nov, 2011
Anonym användare
10 nov, 2011
Ninis: glömde att säga att du inte ska stirra dig blind på den bilden som du har lagt upp...
när jag provade implantaten "ovanpå" mina egna bröst så såg det faktiskt större ut (provade i en sportbh på kliniken) än när jag opade in dom bakom min egna vävnad..+ att det också var delvis bakom muskeln på mig..
Jag hade inte mycket vävnad innan men det gör skillnad i storlek när implantatet ligger framför bröstet och när det opereras in bakom bröstet.
Ska man ha framförplacering så kan det vara mer likt dock.
Homlan88
Kvinna ·
16 nov, 2011
Om två veckor smäller det! Men jag känner mig inte helt säker på storleken, känns förstort! Utprovad storlek är 425 cc HP, se bilden på min profil, så såg det ut på konsultationen.
Jag har försökhitta på bilder på er som valt likande storlek och är ungefär lika långa och väger lika mycket, men det verkar som att alla väger runt 45-52, så det är så svårt att jämnföra... jag är rädd för att tuttarna ska bli förstora. Please ni som har likande mått, säg vad ni själva tycker om er valda storlek, för stort, för litet mm.. jag är egentligen ute efter ett hyvsat naturligt resultat, vill inte bara vara tuttar..
Det ser bra ut tycker jag :)
ser bra ut :) tummen upp!