Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

blondinin

blondinin

Kvinna ·

Förberedelser inför operation

Bröstförstoring

Godmorgon!

Jag fick nyss ett samtal från Bellakliniken där de erbjöd mig att tidigarelägga min operation en vecka. Ingen är lyckligare än jag! 😀 Det är nu exakt fyra veckor kvar till min operation, och nu börjar nerverna komma igång lite. Jag vet att det finns förberedelseråd överallt, men tänkte vända mig till er POF-medlemmar också.

Är det någonting särskilt ni rekommenderar att man tänker på, något särskilt som underlättade processen (innan/efter) för er som ni vill tipsa om?

Jag får hem alla informationspapper nu i dagarna så ska läsa igenom lite mer då. Hur fördrev ni era dagar efter operationen?

5

Sortera efter

starlie

starlie

Kvinna ·

Beror väl på om du har någon som hjälper dig med allt efteråt? Jag bytte rent i sängen, men sen fick sambon göra allt dagarna efter. :P

Jag fördrev dagarna genom att vara otålig. :P Gillar inte att inte göra nåt! Var på jobbet dag 4, längre än så orkade jag inte vara hemma.

Gilla
Sannajosefine

Sannajosefine

Kvinna ·

Ser att du lagt in samma som jag ska lägga in :) är du nöjd med storleken? Var tiden efter jobbig/väldigt smärtsam? :):)
Gilla
Nataleej

Nataleej

Kvinna ·

Följer. Dröjer ett bra tag till (hösten) innan det blir operation för min del, men är ju alltid bra att vara förberedd i tid :)
Gilla
blondinin

blondinin

Kvinna ·

Jag lär ha en del hjälp också. Tänkte mest om det är något man bör tänka på att köpa hem, förbereda eller något sådant.
Gilla
MayaH

MayaH

Kvinna ·

Följer :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem