
Ellelil
Kvinna ·
*Förebild* - dags att bestämma sig för storlek. Vad tycker ni?
Hej!
Precis som rubriken lyder är det dags för mig att bestämma mig för vilket implantat jag ska ha. Jag väljer mellan Allergan Natrelle 410 MM 280 och MF 295. Skulle uppskatta om ni erfarna tittar på min förebild och delar med er av vilket av ovan nämna implantat ni tycker jag ska välja. Jag är 1.70 cm och väger 56 kg.
Jag känner mest för MM 280 då jag är rädd att jag upplever MF 295 lite för "strutiga". Dock har jag sett fantastiska resultat med MF 295 men även resultat som har lite för mycket projektion för min smak. MM profilen är min favorit men jag är rädd att jag är för platt i mitt utgångsläge för att den ska bli tillräckligt rund i formen. Vad säger ni?
Sortera efter

Lindi
Kvinna ·
Gilla

Ellelil
Kvinna ·
Jag tror inte heller storleken skiljer sig men däremot kan projektionen påverka bröstets form en del eftersom det ena implantatet har full projektion och det andra medium.
Gilla

NewBs15
Kvinna ·
Vilket resultat efter är du ute efter?
Jag planerade lägga in 275 cc i Mentors moderate profil. Men ändrade till Motiva mini, 360 cc. Har samma längd som du har och är väldigt glad över mitt val, de större alltså. Ser inte alls stort ut!
Gilla

Ellelil
Kvinna ·
Jag känner mig trygg i storleksvalet - 280 eller 295 g, tror inte det är någon märkbar skillnad rent storleksmässigt. Det är mer formen på brösten och därav projektionen jag är kluven till. Jag vill ha ett naturligt, runt resultat som man enkelt kan klä ner men även framhäva om man önskar det :) Tycker dina bröst var väldigt fina!
Gilla

Wildcat
Kvinna ·
10-20 % av implantanter försvinner så blir de 295 cc 280 cc eller mindre i framtiden.
Gilla

Lotie
Kvinna ·
Vilken storlek valde du?:) funderar med på 295g
Gilla
Ta den större, det skiljer ändå så lite att det inte blir någon skillnad.