Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Jessa01

Jessa01

Kvinna ·

Första dagen med bröst, ena är mer svullet än det andra? Normalt?

Bröstförstoring

Hej alla! Synd att det inte går att ladda upp bilder via ipad, då hade jag kunnat delge er resultatet! Är det normalt att ena bröstet är större och mer svullet än det andra? Behöver jag oroa mig?

7

Sortera efter

miffo11

miffo11

Kvinna ·

Helt normalt.... inget att oroa sig över.  Hur länge det ska vara så däremot vet jag inte.
 
Håll ut för det blir bättre!
 
Gilla
muumz

muumz

Kvinna ·

Op:ade mig i tisdags, och mitt vänstra är större än det högra, och kirurgen sa att det bara är mer svullet. Han kände även på dem, så det var ingen blödning. :) Så du behöver nog inte oroa dig, så länge de inte blir Jättestor storleksskillnad och håller i sig.
Gilla
Lingon

Lingon

Kvinna ·

Tror inte heller du behöver oroa dig. Bara det inte fortsätter svullna upp, bli varmt och du får feber så är det helt normalt att de är olika i början. Jag har förresten lagt upp bilder från min iPad. Fungerar med iPhone också. Ta hand om dig och lycka till med läkningen. :)
Gilla
Chicababe

Chicababe

Kvinna ·

Det går att ladda upp bilder från iPad. Jag lyckades med det förra veckan iaf! : ) Prova igen! : )
Gilla
Jessa01

Jessa01

Kvinna ·

Men hur gjorde ni då, rutan där det står välj fil är gråmelerad och går inte trycka på!?
Gilla
Chicababe

Chicababe

Kvinna ·

Det fungerar för mig. Provade precis. Jag trycker först på Ladda upp och sen välj fil. Det kanske har att göra med om man har den senaste uppdateringen för iPad? Hoppas det löser sig för dig! : )
Gilla
Lingon

Lingon

Kvinna ·

Ja, fungerar för mig också! Har du uppdaterat till iOS 6.0.1? Testa det annars, så kommer det förhoppningsvis igång! Är hur smidigt som helst! :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem