Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Alice11

Alice11

Kvinna ·

Frågor att ställa vid konsultation

Bröstförstoring

Hej, Ska på konsultation på lördag och undrar vilka frågor jag inte ska glömma att ställa. Kan tänka mig att man får rätt mycket information där och då att det är lätt att man, när man kommit hem, kommer på flera saker man skulle ha frågat! Är det någon som har erfarenhet?? I övrigt har jag sparat bilder på ”drömbröst” och på sådana jag absolut inte vill ha. Tänkte även ta med en egen Bh jag önskar fylla ut, tänker att man kan få lite perspektiv mot deras. Något annat jag bör tänka på?

5

Sortera efter

Sophoto

Sophoto

Kvinna ·

Rekommenderar den här tråden : https://plastikoperationsforum.se/forum/brost/brostforstoring/tips-infor-konsultation-3
Gilla
Alice11

Alice11

Kvinna ·

Tack! Den var till stor hjälp!
Gilla
hickan

hickan

Kvinna ·

Kan vara bra att fråga vilken skillnad det gör om implantatet läggs bakom eller framför muskeln, så att storleken blir som du tänkt dig. Lycka till!
Gilla
Marina

Marina

Kvinna ·

Under menyn artiklar finns det också en artikel med lite tips. :)
Gilla
daniella92

daniella92

Kvinna ·

Ett tips som jag kan ge är att ha med någon, jag hade med mig min sambo (går ju även bra med vän eller annan i familjen) för att jag tycker det är bra när fler lyssnar så man inte glömmer något :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem