
Anonym användare
Frågor inför bukplastik
Hej,
Har varit på konsultation för 1,5-2 årsedan på Art Clinic i Göteborg, men bestämde mig för att avvakta. Nu ska jag på konsultaion igen den 21 februari hos Per Windh. Är det någon som har erfarenhet av honom? Hur lång tid tar det innan man får operation? Sköterskan jag pratade med sa att det tar 1-2 månader, men stämmer det? Hur lång sjukskrivning har man? Jag arbetar på kontor och sitter hela tiden. Jag tränar 4-5 gånger i veckan på Friskis och undrar när man kan börja träna igen efteråt.
Visserligen kommer jag säkert att få svar på dessa frågor när jag är där, men det är många tankar i huvudet just nu och känns skönt att även fråga någon som gjort detta själva.
Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare
Tack för ditt svar. Jag vet inte än vilken typ av operation eller liknande det blir, men bukplastik sa de när jag var på konsultation förra gången. Man har alltid tusen frågor i huvudet inför något sådant här :)
Har läst lite olika bloggar och det verkade som att de fick vänta på operation ett halvår till ett år.

Anonym användare